17 травня 2024, 10:25

Що буде, якщо не платити за кредит, взятий онлайн

Взяти онлайн-кредит — це дуже просто: не потрібно нікуди йти, кошти надходять на картку, а схвалення заявки часто відбувається в автоматичному режимі. А от повернути кредитні гроші буває складно, особливо в умовах війни, адже багато українців залишаються без роботи та домівок. Дізнаймось, що загрожує позичальнику за несплату боргу кредиторові.

image001

Відповідальність за несплату онлайн-кредиту: стягнення боргу в суді

В Україні передбачена відповідальність за несплату позики, отриманої онлайн: у разі невиконання умов, зафіксованих в кредитному договорі, кредитні кошти та відсотки можуть бути примусово стягнуті у судовому порядку. В результаті є можливість відкриття виконавчого провадження, арешту майна позичальника та його банківських рахунків. Однак це все можливо лише в разі, якщо фінустанова подасть позов до суду.

Також, у зв'язку з воєнним станом, були внесені деякі зміни до законодавства:

  • Скасовано нарахування штрафів та пені при простроченнях виплат по кредитах.

  • Заборонено підвищувати відсоткову ставку за позикою.

Що стосується тіла кредиту та базових відсотків, то їх все одно потрібно сплачувати під час воєнного стану. Водночас при несвоєчасному внесенні платежів кредитор не має права штрафувати позичальника.

Водночас банк або МФО може подати позов до суду. Однак, оскільки війна визнана Торгово-промисловою палатою форс-мажорною обставиною, жодної відповідальності за порушення кредитних зобов'язань не буде, допоки діє воєнний стан. Але позичальник має розуміти, що після закінчення війни заборгованість все одно доведеться повернути.

Інші наслідки несплати онлайн-кредиту

Що очікувати громадянину у разі несплати позики під час війни:

  • Текстові сповіщення. У перші дні вашого прострочення фінустанова буде надсилати вам SMS-повідомлення з нагадуванням про те, що необхідно погасити заборгованість.

  • Телефонні дзвінки. Спочатку позичальнику будуть телефонувати зі служби підтримки банку або МФО. Менеджер буде просити назвати орієнтовну дату сплати боргу. Приблизно за тиждень після несплати підключається колекторський відділ фінансової установи. Колектори телефонують регулярно — причому не лише позичальнику, а і його родичам, колегам та друзям. Манера спілкування в такому випадку буде вже агресивнішою.

  • Передача заборгованості сторонній колекторській компанії. Якщо протягом кількох місяців позичальник ігнорує необхідність внести платіж, борг продається спеціалізованій колекторській організації, що є повністю законною практикою. Зазвичай представники таких компаній пропонують заплатити 50-70% від суми боргу. Якщо оплата не надійде, колектори будуть постійно "нагадувати про себе", після чого можливе подання позову до суду.

Що робити, якщо немає коштів сплатити кредит

Є два варіанти розв'язання питання заборгованості:

  • Звернення до банку/МФО з проханням реструктуризації. Ви можете звернутися до фінустанови, яка видала вам кредит, та написати заяву на реструктуризацію боргу. Якщо організація піде назустріч, то вам подовжать термін виплати кредиту або запропонують інший спосіб розв'язати проблему.

  • Перекредитування (рефінансування). Візьміть новий кредит онлайн для погашення попереднього. На сайті iPay.ua доступний вибір МФО та банків, які надають послугу рефінансування на вигідних умовах. Після рефінансування буде легше попрощатися з боргами, адже відсоткова ставка буде меншою.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати