У Верховній Раді України зареєстровано законопроект, яким пропонується встановити заборону на використання тварин у цирку та інших незаконних видовищних заходах із залученням тварин.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Хто несе відповідальність за напад безпритульної собаки на людину?"
Обґрунтування потреби прийняття проекту Закону
В Україні боротьба за заборону цирків з тваринами йде вже багато років. Незважаючи на викривальні відео у відкритому доступі інтернету з показом жорстоких методів дресирування циркових тварин, неналежних умов утримання, жахливого перевезення циркових тварин, масові акції протесту, численні петиції з сотнями тисяч підписів, законодавчу машину поки ще не вдалося зрушити з мертвої опори, а законотворчий процес запустити у поступово напрямку заборони використання тварин у видовищних заходах з залученням тварин.
45 країн в світі вже заборонили використання тварин в циркових шоу.
Що пропонується?
Метою законопроекту № 5406 від 20.04.2021 є повна заборона з 1 січня 2022 року на використання тварин у циркових виставах та інших незаконних видовищних заходах із залученням тварин, в тому числі виставок тварин, що постійно гастролюють. У законопроекті пропонується встановити заборону на такі видовищні заходи із залученням тварин: контактний зоопарк, пересувний звіринець, бої тварин (собачі, півнячі і т.д.), нацьковування тварин одна на одну, циркові виступи із залученням тварин (стаціонарний цирк, пересувний цирк, цирк на сцені, цирк-шапіто).
Виняток пропонується встановити тільки для виставок до домашніх і сільськогосподарських тварин (селекційні виставки с/г тварин, виставки собак та котів), для спортивних заходів із залученням тварин і для стаціонарних зоопарків, реабілітаційних центрів для диких тварин, в яких створені умови кожному виду відповідно до встановлених норм утримання диких тварин у неволі та напіввільних умовах. Слід зазначити, що публічна демонстрація тварин в зоопарках, регіональних центрах порятунку і реабілітації диких тварин дозволена виключно з метою ознайомленням з біорізноманіттям нашої планети і виключає показ можливостей тварин до дресури та має на меті виховання гуманного ставлення до тварин.
Також проектом Закону передбачається можливість тимчасового вилучення тварини (тварин) співробітниками поліції при наявності ветеринарного свідоцтва, що підтверджує жорстоке поводження з твариною та/або загрозу життю і здоров'ю тварини. З 1 січня 2022 року власники тварини зобов'язані будуть забезпечити вказаній тварині умови утримання відповідно до вимог законодавства. Дикі та екзотичні тварини повинні бути передані власниками в Центри порятунку і реабілітації диких тварин
Заборона на використання тварин в цирках, на думку авторів законопроєкту, стане стимулом вдосконалення всієї циркової системи, так як виникне необхідність впровадження сучасних технологій в циркові шоу програми та розвитку нових напрямків циркового мистецтва.
Останні коментарі
carlosjohn
23 квітня 2021 р., 14:50