19 січня 2021, 9:00

Раді пропонують заборонити сексизм та притягувати за це до адмінвідповідальності

До Верховної Ради України надійшли законопроекти щодо заборони проявів сексизму у суспільстві, а саме проєкт Закону № 4598 від 15.01.2021 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони проявів сексизму та проєкт Закону № 4599 від 15.01.2021 про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за прояви сексизму у суспільстві.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Раді пропонують заборонити акустичне насильство у громадському транспорті"

Метою законопроєктів є створення нормативного підґрунтя для заборони проявів сексизму у суспільстві.

Зокрема, проєктом закону № 4598 передбачається внесення змін до Закону України "Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2005, № 52, ст. 561):

- доповнення статті 1 абзацом першим із дефініцією «сексизм»;

- викладення абзацу третього статті 3 у новій редакції;

- викладення статті 6 та 22 у новій редакції.

Також вноситься зміна до Закону України «Про рекламу» (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1996, № 39, ст. 181):

- пункт другий частини першої статті 8 викладається у новій редакції.

Законопроєкт № 4599 спрямований на встановлення адміністративної відповідальності, строків накладення адміністративного стягнення у разі вчинення сексизму, а також наділення органів внутрішніх справ, зокрема Національної поліції України, повноваженнями здійснення адміністративного затримання щодо особи, яка вчинила таке адміністративне правопорушення.

Такий проект закону передбачає внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984, додаток до № 51, ст. 1122):

- доповнення словом та цифрами "статтею 1732" у частині третій статті 38 після слів та цифр "частинами третьою - шостою статті 16414";

- викладення назви статті 1732 в новій редакції;

- викладення частини першої статті 1732 в новій редакції;

- доповнення словом та розділовим знаком "сексизму", у пункті першому частини другої статті 262 після слів та розділового знаку "при вчиненні дрібного хуліганства".

Автори законопроектів переконані, що встановлення відповідальності за прояви сексизму у суспільстві сприятиме захисту охоронюваного правопорядку і правовідносин, викоріненню сексизму, а також реалізації прав та можливостей людини і громадянина.

Нагадаємо, ВРУ пропонують законодавчо закріпити процедуру розгляду справ і виконання рішень КСУ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати