14 лютого 2022, 16:39

Раді пропонують відтермінувати оприлюднення та внесення до Реєстру окремих рішень суду

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт про внесення змін до Закону України "Про доступ до судових рішень" для запобігання розголошенню відомостей досудового розслідування.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Саморегулівні організації долучатимуться до процесу розробки проєктів законів в обов’язковому порядку"

Автори проєкту Закону № 7033 від 09.02.2022 у пояснювальній записці зазначають про існування проблеми, коли відомості досудового розслідування розголошуються або можуть розголошуватися особами, які мають повний доступ до Єдиного державного реєстру судових рішень , що спонукає слідчі органи приймати постанови щодо обмеження повного та загального доступу до електронних копій судових рішень у Реєстрі. У свою чергу завчасне попередження про обшук, про проведення негласних слідчих (розшукових) дій може призвести до знищення доказів у кримінальному провадженні.

Вирішенням цієї проблеми може бути встановлення на законодавчому рівні відтермінування оприлюднення та внесення до Реєстру окремих рішень суду. З цією метою законопроєктом запропоновано внести зміни до Закону України «Про доступ до судових рішень» щодо оприлюднення та внесення до Реєстру ухвал про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи, про відмову в задоволенні клопотання про обшук житла чи іншого володіння особи, про дозвіл на проведення негласної слідчої (розшукової) дії, про відмову в задоволенні клопотання про проведення негласної слідчої (розшукової) дії, через один рік з дати їх виготовлення і підписання.

У зв’язку із цим проєктом Закону також пропонується виключити із Закону України «Про доступ до судових рішень» положення про відтермінування загального доступу для зазначених ухвал.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати