02 лютого 2021, 18:25

Раді пропонують розширити перелік оскарження дій органів досудового розслідування

У Верховній Раді України зареєстровано законопроєкт № 4681 від 29.01.2021 про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо уточнення порядку оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів досудового розслідування чи прокурора під час досудового розслідування.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Перевізники платитимуть більше за перевищення габаритно-вагових норм, - прйнято за основу законопроект"

У пояснювальній записці зазначено, що на практиці слідчий, дізнавач або прокурор приймають рішення та вчиняють процесуальні дії на власний розсуд у спосіб, який прямо не передбачений КПК, та які впливають на хід досудового розслідування, що позбавляє сторону кримінального провадження бути впевненою, що їх прийнято або проведено з додержанням принципу верховенства права, відповідно до якого людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. (ст. 8 КПК) та законності (ст. 9 КПК).

Тому проєктом Закону пропонується внести зміни до ст. 303 «Рішення, дії чи бездіяльність слідчого, дізнавача або прокурора, які можуть бути оскаржені під час досудового розслідування, та право на оскарження» та ст. 306 «Порядок розгляду скарг на рішення, дії чи бездіяльність слідчого, дізнавача чи прокурора під час досудового розслідування» КПК, якими:

1) розширюється перелік оскарження рішень чи дій слідчого, дізнавача або прокурора під час досудового розслідування:

- рішення Генерального прокурора або особи, яка виконує його обов’язки, чи керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури або обласної прокуратури про скасування постанови про закриття кримінального провадження з підстав, передбачених у статті 284 цього Кодексу - стороною захисту, іншою особою, права чи законні інтереси якої обмежуються під час досудового розслідування, її представником.

- дії слідчого, дізнавача або прокурора під час досудового розслідування, які прийнято або вчинено у спосіб, який не передбачений цим Кодексом - стороною захисту, іншою особою, права чи законні інтереси якої обмежуються під час досудового розслідування, її представником.

2) уточняється територіальна підслідність суду, щодо розгляду скарг на рішення, дії чи бездіяльність слідчого, дізнавача чи прокурора під час досудового розслідування – розглядаються слідчим суддею місцевого суду в межах територіальної юрисдикції органу досудового розслідування або за місцезнаходженням відповідного органу прокуратури, яким здійснюється процесуальне керівництво досудовим розслідуванням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати