01 червня 2020, 12:23

Раді пропонують надати право ВРП призначати суддів на адміністративні посади

У Верховній Раді України зареєстровано Проект Закону № 3557 від 28.05.2020 р. "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" (щодо порядку зайняття суддями адміністративних посад)".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Раді пропонують запровадити нову методологію розрахунку прожиткового мінімуму".

Зазначається, що даний законопроект має на меті належне унормування питання зайняття суддями адміністративних посад та закріплення на законодавчому рівні альтернативного механізму визначення судді, який виконує адміністративні функції, який діятиме у випадку неможливості застосування існуючого механізму, що полягає в обранні суддів на такі посади зборами суддів.

Так, проектом Закону пропонується внести зміни до положень Закону України "Про судоустрій і статус суддів", яким передбачити:

  • право Вищої ради правосуддя, як органу суддівського врядування, призначати суддів на адміністративні посади, з числа суддів відповідного суду, у випадку відсутності можливості зборами суддів відповідного суду самостійно обрати голову суду чи його заступника протягом більше як три місяці з моменту утворення відповідної вакантної посади;
  • право Вищої ради правосуддя достроково звільняти суддю з адміністративної посади, який був призначений Вищою радою правосуддя, за ініціативою не менш як двох третин від загальної кількості суддів відповідного суду.

Таким чином, прийняття цього законопроекту забезпечить чітке правове регулювання питання зайняття суддями адміністративних посад, надасть можливість зайняття таких посад суддями, які можуть виконувати адміністративні функції більш якісно та утвердить авторитет судової влади в суспільстві.

Нагадаємо, Раді пропонують внести зміни до ПКУ щодо оподаткування майна.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати