12 листопада 2020, 12:45

Раді пропонують легалізувати цивільну вогнепальну зброю

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №4335 від 06.11.2020 "Про обіг цивільної вогнепальної зброї та бойових припасів до неї".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "У ВРУ зареєстрували законопроєкт щодо створення Фонду декарбонізації, - Міненерго".

Згідно з пояснювальною запискою, розроблений законопроєкт регулює відносини, пов’язані з обігом виключно цивільної вогнепальної зброї та бойових припасів до неї.

Він, зокрема, встановлює категорії цивільної вогнепальної зброї:

А – автоматична вогнепальна зброя; 
В – гладкоствольна короткоствольна вогнепальна зброя (травматична); 
С – короткоствольна вогнепальна зброя;
D – довгоствольна вогнепальна гладкоствольна зброя;
Е – довгоствольна вогнепальна нарізна і комбінована вогнепальна зброя.

Окрім того, за аналогією з посвідченням водія, запроваджується посвідчення власника зброї, у якому зазначаються категорії зброї, яку може набути власник посвідчення. 

Також на кожну одиницю зброї впроваджується технічний паспорт, у якому зазначаються відомості про власника та серійний номер зброї.

Уточнюється, що право на отримання посвідчення власника зброї мають дієздатні громадяни України які:

- не мають медичних протипоказань;

- не мають судимості, що погашена чи знята у встановленому законом порядку за злочини передбачені Розділами І, ІІ, ІІІ, ІV, VІ, ІХ, ХІІ, ХІІІ, ХІV, XV, XVII, XVIII, ХІХ, ХХ Особливої частини Кримінального кодексу України (крім реабілітованих);

- не притягалися до адміністративної відповідальності протягом останнього року за частиною третьою, четвертою статті 126, статтями 130, 17219, 17220, 173, 1732, 1733, 174, 1831, 1843, 185, 186, 1868, 187, 190-1956, 203, 2031, 2041, 2042-2044 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Законопроєктом запроваджуються:

- обов’язкове страхування цивільної відповідальності за шкоду, яка може бути заподіяна третій особі або її майну внаслідок володіння, зберігання чи використання зброї.

Єдиний державний реєстр цивільної зброї (і встановлюються засади його ведення).

курси з вивчення матеріальної частини зброї, правил поводження з нею та її застосування.

Документом визначаються заборонені до цивільного обігу вогнепальна зброя, бойові припаси до неї, частини зброї та додаткове обладнання до зброї.

Нагадаємо, Раді пропонують виплачувати компенсації за рішеннями ЄСПЛ коштом посадових осіб.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати