07 вересня 2020, 11:05

Рада з фінансової стабільності схвалила механізм реструктуризації боргів ФГВФО

Прес-служба Мінфіну

2 вересня відбулось чергове засідання Ради з фінансової стабільності. У фокусі уваги учасників засідання були питання відновлення платоспроможності Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО), приєднання Ощадбанку до системи гарантування вкладів, а також ризики для співпраці з міжнародними фінансовими організаціями.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Рада внесла зміни до держбюджету щодо держгарантій за кредитами на портфельній основі".

Про це повідомляє прес-служба Мінфіну.

Так, було схвалено механізм реструктуризації боргів ФГВФО

Зокрема, щодо фінансової стійкості ФГВФО було констатовано, що для вчасних та повних виплат вкладникам неплатоспроможних банків ФГВФО змушений був залучати кредити від уряду та Національного банку України. На сьогодні заборгованість ФГВФО за номіналом векселів перед урядом становить 48,1 млрд грн та відсотки за цими позиками, що мають бути погашені до 2031 року. Після значних виплат вкладникам у 2015-2017 роках ФГВФО змушений спрямовувати на погашення цих боргів наявні кошти, які мали б забезпечувати стабільність системи гарантування вкладів.

Рада рекомендувала забезпечити стабільність системи гарантування вкладів чере зконвертацію поточних зобов’язань ФГВФО перед урядом та майбутніх процентних платежів в умовні зобов’язання. Заборгованість Фонду в частині, що відповідає нарахованим відсоткам за векселями, буде погашатися за рахунок коштів, стягнутих з колишніх власників та пов’язаних осіб банків, діяльність яких призвела до неплатоспроможності цих установ, а також за рахунок коштів, що надійдуть до Фонду як кредитора за виплачені ним гарантовані суми вкладникам.

Зазначається, що погашення заборгованості в частині номіналу векселів здійснюватиметься за рахунок накопичених надлишкових коштів Фонду гарантування вкладів, які перевищують суму, необхідну для виконання ним своїх функцій, та є не нижчою від 2,5% від загальної гарантованої суми вкладів;

Перерахування надлишку коштів в погашення умовних зобов’язань також не має призвести до погіршення фінансового стану ФГВФО.

"Підтриманий Радою сценарій дасть змогу перейти до підвищення суми гарантованих державою вкладів до 600 000 грн після здійснення реструктуризації зазначених боргових зобов’язань Фонду. Для імплементації цієї рекомендації необхідно внести відповідні зміни до законодавства", - ідеться у повідомленні.

Рада з фінансової стабільності схвалила План реструктуризації боргів Фонду з обмеженим терміном дії для відновлення платоспроможності Фонду до кінця 2021 року, як того вимагав підписаний у червні поточного року Меморандум про економічну та фінансову політику.

Також було обговорено стан співпраці з міжнародними фінансовими організаціями. У частині реформ фінансового сектору зроблено низку кроків на виконання домовленостей із МВФ, зокрема:

  • затверджені плани державних банків зі скорочення непрацюючих кредитів;
  • напрацьовані зміни до Закону України "Про банки і банківську діяльність" з імплементації Базельських рекомендацій;
  • напрацьовані зміни до законодавства, що посилюють інституційну спроможність НКЦПФР;
  • досягнутий значний прогрес у вирішенні питання платоспроможності ФГВФО.

Нагадаємо, Мінфін та Держмитслужба розпочинають оцінку кваліфікації та доброчесності митників.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати