Парламент підтримав за основу законопроєкт №11290, спрямований на посилення захисту інформації та кіберзахисту державних інформаційних ресурсів та об’єктів критичної інформаційної інфраструктури.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Резерв+ тепер приймає запити на відстрочку від людей з інвалідністю, зареєстрованих у ЄІССС"
Про це повідомляє пресслужба Мін'юсту.
Документ передбачає зміцнення національної системи кіберзахисту, розширює повноваження спеціалізованих структур із залученням фахівців з приватного сектору, а також запроваджує комплексну систему реагування на кібератаки у відповідності до європейських стандартів кібербезпеки.
Зокрема, планується створення професійної мережі фахівців з кібербезпеки в усіх державних установах, де обробляють важливі дані українців. Як зазначила Віце-прем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України - Міністерка юстиції України Ольга Стефанішина, прийняття законопроєкту пришвидшить процес створення «Пентагону для державних реєстрів», необхідного для захисту даних від кібератак.
"Прийняття цього законопроєкту є одним із ключових кроків на шляху до забезпечення системного підходу до кіберзахисту та безпеки даних громадян в умовах, коли кібератаки на державний сектор посилилися та мають ознаки системності. Я щиро вдячна за підтримку народним депутатам, членам Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки, фахівцям Держспецзв’язку, НАІС, галузевим експертам та усім іншим, які долучилися до розробки цього законопроєкту", — підкреслила вона.
Детальніше з основними положеннями законопроєкту можна ознайомитись за посиланням.