20 травня 2020, 12:18

Рада ратифікувала конвенцію Ради Європи про доступ до офіційних документів

Інформаційне управління Апарату ВРУ

Верховна Рада України прийняла Закон №0032 "Про ратифікацію Конвенції Ради Європи про доступ до офіційних документів".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Доступ до Ради під час карантину: внесено зміни до розпорядження".

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату ВРУ.

Так, Рада ратифікувала Конвенцію Ради Європи про доступ до офіційних документів, вчинену 18 червня 2009 р. у м. Тромсе, яка набирає чинності в перший день місяця, що настає після завершення тримісячного строку від дати, коли 10 держав-членів Ради Європи висловили свою згоду на обов'язковість для них Конвенції, з такими заявами:

- "Відповідно до пункту 2 статті 1 Конвенції Україна заявляє, що визначення поняття "державні органи" також включає: органи законодавчої влади щодо їхніх інших функцій; органи судової влади щодо їхніх інших функцій; фізичні чи юридичні особи у тій мірі, в якій вони виконують державні функції або управляють державними коштами відповідно до національного законодавства";

- "Україна заявляє, що внаслідок збройної агресії Російської Федерації виконання Україною зобов'язань, передбачених Конвенцією, на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим та місті Севастополі не гарантується до повного відновлення конституційного ладу України на цих територіях.

Будь-які органи, їх посадові та службові особи на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим та місті Севастополі та їхня діяльність є незаконними, якщо ці органи або особи створені, обрані чи призначені у порядку, не передбаченому Конституцією та законами України, а будь-які їхні акти (рішення, документи) є недійсними і не створюють жодних правових наслідків".

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Нагадаємо, законопроект щодо реформи СБУ направлено на доопрацювання.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати