03 вересня 2020, 15:23

Рада прийняла за основу законопроект про адмінвідповідальність для недобросовісних донорів крові

Інформаційне управління Апарату ВРУ

Верховна Рада України прийняла за основу проект Закону 3649 "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо відповідальності за порушення встановленого порядку надання інформації про стан здоров’я при здійсненні донації крові та (або) її компонентів".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Рада внесла зміни до держбюджету щодо держгарантій за кредитами на портфельній основі".

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату ВРУ.

Як зазначається, метою законопроекту є запровадження адміністративної відповідальності за умисне ненадання або спотворення донорами інформації про стан свого здоров’я в частині, що впливає на якість та безпеку заготовленої крові та/або її компонентів.

Так, законопроектом пропонується включити до Кодексу України про адміністративні правопорушення новою статтею 45-2 (Порушення встановленого порядку надання інформації щодо стану здоров’я при здійсненні донації крові та (або) її компонентів), якою запроваджується адміністративна відповідальність за умисне ненадання особою, яка здійснює донацію крові та/або компонентів крові, інформації про стан свого здоров’я або надання неправдивої інформації, якщо її дії спричинили або могли спричинити шкоду здоров’ю реципієнта, якому здійснено трансфузію заготовлених від донора компонентів крові або надано препарати крові, вироблені з такої донорської крові або компонентів крові.

Крім того, змінами до статті 221 КУпАП, розгляд справ про вказані правопорушення пропонується покласти на суддів місцевих судів. Змінами до статті 255 КУпАП право на складання протоколів за правопорушення, передбачені статтею 45-2, надається уповноваженим посадовим особам органів охорони здоров’я.

Нагадаємо, Рада підтримала зміни до держбюджету щодо відновлення доріг та мостів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати