19 жовтня 2021, 19:06

Рада прийняла за основу проєкт про управління майновими правами у сфері авторського права

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України

ВРУ прийняла за основу проєкт Закону про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Копіювання оголошень в інтернеті — правомірно?"

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України.

Метою законопроєкту є розблокування діяльності організацій колективного управління у сферах публічного виконання та публічного сповіщення музичних недраматичних творів, уникнення негативних наслідків припинення сплати роялті для українських митців та світової авторської спільноти.

Законопроєктом передбачено можливість організаціям колективного управління, які на сьогодні внесені до Реєстру, здійснювати добровільне колективне управління майновими правами правовласників, щодо яких належні організації колективного управління мають право здійснювати управління, до моменту затвердження Міністерством економіки України рішення про акредитацію нових організацій колективного управління у порядку, визначеному законодавством.

Таким чином, законопроєкт запроваджує нові прозорі конкурси з акредитації авторських організацій колективного управління та забезпечує авторам і правовласникам України та світу отримання справедливої винагороди.

Проєкт Закону зареєстровано за № 5572.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати