29 квітня 2021, 16:44

Рада попередньо підтримала законопроект про обов'язкову атестацію прокурорів, поновлених рішенням суду

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України

Верховна Рада прийняла за основу Проект Закону про внесення змін до розділу II "Прикінцеві і перехідні положення" Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури" щодо окремих аспектів дії перехідних положень.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Впровадження фінансово-кредитних механізмів забезпечення громадян житлом: прийнято Закон"

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України.

Проєктом пропонується внести зміни до розділу ІІ «Прикінцеві і перехідні положення» Закону № 113-IX, якими:

1) передбачити безальтернативну обов’язковість проходження атестації для можливості обіймання посади прокурора в Офісі Генерального прокурора, обласній чи окружній прокуратурі, у тому числі у разі поновлення на посадах за рішеннями судів.

З цією метою пропонується розширити перелік суб’єктів, які повинні будуть проходити атестацію (доповнення нормами щодо обов’язковості проходження атестації осіб, поновлених за рішенням судів);

2) передбачити законодавчі механізми можливості завершення розпочатих до 01.09.2021 процедур добору та дисциплінарного провадження.

З цією метою пропонується передбачити можливість застосування тимчасових процедур та порядків, передбачених п. 22 Прикінцевих і перехідних положень Закону № 113-ІХ, після спливу строку дії цього пункту (21.09.2021), до правовідносин, які розпочаті до цієї дати;

3) передбачити постійність дії кадрових комісій Офісу Генерального прокурора, обласних прокуратур, які забезпечують проведення атестації прокурорів.

З цією метою пропонується перенести з п. 22 Прикінцевих і перехідних положень Закону № 113-IX, який має тимчасовий характер, положення про атестаційні кадрові комісії до п. 11, якій діє на постійній основі, закріпивши при цьому норми, що утворення, визначення складу, періоду та порядку роботи таких комісій здійснюється Генеральним прокурором;

4) відновити дію положень Закону України «Про прокуратуру» в частині формування складу відповідного органу, що здійснює дисциплінарне провадження, та надати право Генеральному прокурору приймати рішення про скликання всеукраїнської конференції прокурорів, а у випадку її скликання надати Генеральному прокурору або його першому заступнику чи заступнику право відкриття всеукраїнської конференції прокурорів.

Це дасть змогу скликати та провести всеукраїнську конференцію прокурорів, а також скликати з’їзд представників вищих юридичних навчальних закладів та наукових установ і призначити членів Ради прокурорів України, членів відповідного органу, що здійснює дисциплінарні провадження, затвердити відповідні положення.

Проект Закону зареєстровано за №5157.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати