29 квітня 2021, 15:18

Впровадження фінансово-кредитних механізмів забезпечення громадян житлом: прийнято Закон

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України

Верховна Рада ухвалила Закон "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" щодо впровадження фінансово-кредитних механізмів забезпечення громадян України житлом".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Рада обрала нового Міністра енергетики"

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України.

Законопроектом пропонується конкретизувати положення Закону «Про Державний бюджет України на 2021 рік» у частині наданих Міністерству фінансів повноважень щодо випуску облігацій внутрішньої державної позики, а саме:

  • збільшити на 20 млрд. грн. граничний обсяг державного боргу за рахунок відповідного збільшення обсягу випуску облігацій внутрішньої державної позики із подальшим придбанням у державну власність в обмін на такі облігації акцій додаткової емісії приватного акціонерного товариства «Українська фінансова житлова компанія» для забезпечення громадян України житлом та врегулювання питань фінансово-господарської діяльності у зв'язку з приєднанням Державної іпотечної установи до зазначеного акціонерного товариства;
  • встановити конкретну назву акціонерного товариства, акції додаткової емісії якого пропонується придбати у державну власність в обмін на вказані облігації, а саме - приватне акціонерне товариство «Українська фінансова житлова компанія» (згідно із чинною нормою - акціонерне товариство, 100 відсотків акцій якого належать державі та яке провадить діяльність у сфері впровадження фінансово-кредитних механізмів забезпечення громадян України житлом).

Відповідні зміни пропонується внести до статті 30 Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» та Додатку № 2 «Фінансування державного бюджету України на 2021 рік».

Проектом також внесенням змін до Цивільного кодексу України та Закону України «Про акціонерні товариства» пропонується врегулювати деякі питання приєднання Державної іпотечної установи до приватного акціонерного товариства «Українська фінансова житлова компанія».

Проект Закону зареєстровано за №5308.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати