01 червня 2021, 16:12

Рада попередньо підтримала антитютюновий законопроєкт

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України

Депутати прийняли за основу проєкт Закону, що спрямований на зменшення привабливості тютюнових виробів, захист від впливу вторинного тютюнового диму, викидів від електронних сигарет та аерозолю тютюнових виробів для нагрівання у публічних приміщеннях.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Рада попередньо підтримала встановлення необмеженного строку ліцензії на українське пиво та вино"

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України.

Законопроєкт пропонує запровадження визначення та вимоги до електронних сигарет, рідин та заправних контейнерів до них.

Норми законопроєкту передбачають заборону продажу особам до 21 року, заборону реклами, спонсорства та стимулювання продажу електронних сигарет, вимоги до маркування упаковок електронних сигарет, рідин та заправних контейнерів.

Крім цього, проєкт Закону у відповідності до РКБТ та Директиви 2014/40/ЄС, запроваджує заборону продажу ароматизованих смакових (фруктові, цукерки, ментол та ін.) тютюнових виробів та електронних сигарет, рідин і заправних контейнерів.

Законопроєкт запроваджує визначення та регулювання бездимних тютюнових виробів, зокрема тютюнових виробів для електричного нагрівання, та пристроїв для забезпечення куріння тютюнових виробів, щодо яких наразі повністю відсутні вимоги законодавства для захисту здоров’я населення від шкоди тютюну. Ці вироби та пристрої, відповідно до рішення 8 Конференції Сторін РКБТ, повинні регулюватися як тютюнові вироби. Тому законопроєкт забороняє викладку, рекламу, стимулювання продажу та спонсорство бездимних тютюнових виробів та пристроїв для забезпечення куріння тютюнових виробів.

З метою інформування про шкоду для здоров’я від вживання тютюну законопроєкт передбачає запровадження комбінованого медичного попередження (текстове та графічне попередження) на пачках тютюнових виробів та збільшення розміру попереджень про шкоду куріння з 50% до 65% від площі пачки. Попередження будуть містити реалістичні зображення хвороб, викликаних курінням, та щорічно оновлюватися.

Проте, за результатами голосування народними депутатами на 24 місяці відтерміновано в часі набуття чинності норм законопроєкту щодо запровадження «медичних попереджень», а також на пів року відтерміновано запровадження заборон на використання пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння у громадських місцях.

Проєкт Закону зареєстровано за № 4358.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати