30 березня 2021, 15:16

Рада погодила виплату матеріальної допомоги підприємцям під час локдауну

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України

Верховна Рада України погодила виплату матеріальної допомоги застрахованим особам у зв'язку із запровадженням обмежувальних протиепідемічних заходів, що призвели до тимчасового зупинення діяльності суб'єктів господарювання.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Для підтримки бізнесу в Україні відкрились ковідні Бізнес-клініки"

Про це повідомляє інформаційне управління Апарату Верховної Ради України

Згідно із прийнятим Законом «Про надання допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», застрахована особа має право на отримання допомоги на підставі самостійного звернення такої фізичної особи.

Допомога застрахованим особам виплачується:

за рахунок коштів Державного бюджету України - у розмірі 8 тис гривень;

за рахунок коштів місцевого бюджету - у розмірі, визначеному рішенням органу місцевого самоврядування.

Законом встановлено, що застрахованою особою, яка має право на отримання допомоги має бути:

  • найманий працівник суб'єкта господарювання, основний вид економічної діяльності якого заявлений першим у відомостях з ЄДР юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань та відповідає видам, визначеним у Переліку видів економічної діяльності
  • фізична особа - підприємець, основний вид економічної діяльності якого заявлений у відомостях з ЄДР та відповідає видам, визначеним у Переліку видів економічної діяльності

Застрахована особа має право звернутися із заявою про виплату допомоги протягом 30 днів із дня запровадження на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці додаткових обмежувальних протиепідемічних заходів, пов'язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).

Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань пенсійного забезпечення та ведення обліку осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню, подає списки на виплату допомоги застрахованим особам з Державного бюджету України уповноваженому КМУ банку для проведення платежів, який перераховує кошти застрахованим особам не пізніше наступного операційного дня після їх надходження.

Порядок виплати допомоги застрахованим особам за рахунок коштів місцевих бюджетів визначається органами місцевого самоврядування відповідно до закону.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати