16 листопада 2021, 12:13

Рада подовжила строк переведення суддів до нових судів у зв’язку із зміною територіального устрою

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України

Верховна Рада прийняла Закон "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" щодо територіальної юрисдикції місцевих судів на території України до прийняття закону щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв’язку із утворенням (ліквідацією) районів".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "В Україні завершено перший етап реформи децентралізації"

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України.

17 липня 2020 ВРУ прийняла Постанову № 807-IX «Про утворення та ліквідацію районів».  Реалізація зазначеного закону призвела до зміни адміністративно-територіального устрою.  Відповідно, кількість судів в Україні повинна бути приведена до кількості новостворених районів. Проте, на даний час відсутні правові механізми, які врегульовували питання зміни системи місцевих судів на території України у зв’язку із утворенням (ліквідацією) районів.

Тому прийнятим Законом продовжено термін на один рік здійснення місцевими судами своїх повноважень у межах раніше визначеної (до утворення (ліквідації) районів згідно з Постановою Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів») територіальної юрисдикції, але не пізніше 1 січня 2023 року.

Проєкт Закону зареєстровано за №5387.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати