27 січня 2021, 11:31

Рада планує ввести покарання колекторів за незаконний тиск на боржників

Інформаційне управління Апарату ВРУ

Верховна Рада України прийняла за основу проект Закону 4241 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту боржників при врегулюванні простроченої заборгованості".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Зміни до закону про судоустрій і статус суддів: прийнято за основу законопроект".

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату ВРУ.

За проголосували 355 народних депутатів. 

Законопроектом передбачається врегулювати правовідносини, що виникають під час врегулювання простроченої заборгованості, з метою захисту прав споживачів-боржників та обмеження доступу до ринку потенційно недобросовісних колекторів.

Проектом, зокрема, пропонується визначення таких термінів як "врегулювання простроченої заборгованості" та "колекторська компанія".

Законопроектом пропонується встановити певні вимоги до кредитодавців, включаючи колекторські компанії, при врегулюванні простроченої заборгованості, а саме:

  1. дотримуватися вимог до етичної поведінки та правил взаємодії з боржником;
  2. інформувати боржника про залучення колекторської компанії до врегулювання простроченої заборгованості та/або відступлення права на вимогу новому кредитору;
  3. укладати договори лише з юридичними особами, включеними до Реєстру колекторських компаній;
  4. повідомити Національний банк України про укладення з колекторською компанією договору (у строки та порядку, визначеними Національним банком України)
  5. контролювати дії залучених колекторських компаній та надавати рекомендації щодо усунення порушень;
  6. обов’язок розірвати договір з колекторською компанією в односторонньому порядку у разі її виключення з Реєстру колекторських компаній або в разі порушення нею вимог до етичної поведінки (2 і більше разів за рік).

Законопроєкт також пропонує встановити вимоги до взаємодії зі споживачем (його представником) під час врегулювання простроченої заборгованості (вимоги до етичної поведінки), яка може відбуватись шляхом:

  1. безпосередньої взаємодії (особисті або телефонні переговори);
  2. надсилання повідомлень (текстових, голосових та інших повідомлень, в тому числі без залучення працівників шляхом використанням програмного забезпечення)
  3. надсилання поштових відправлень (за місцем проживання або за місцем роботи).

При цьому під час першої взаємодії зі споживачем кредитор/колекторська компанія має повідомити своє найменування, ПІБ або індекс особи-представника, правову підставу взаємодії та розмір простроченої заборгованості, а на вимогу споживача – надати підтвердні документи протягом 7 робочих днів.

Крім того, законопроєктом пропонується наділити Національний банк України повноваженнями зі здійснення нагляду за додержанням цих вимог банками, іншими фінансовими установами та особами, які не є фінансовими установами, але мають право надавати окремі фінансові послуги, а також колекторськими компаніями.

Нагадаємо, в Україні посилять відповідальність за порушення вимог пожежної безпеки.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати