15 липня 2020, 13:36

Рада підтримала зміни до Бюджетного кодексу у зв’язку із завершенням адмінтерреформи

Інформаційне управління Апарату ВРУ

Верховна Рада України прийняла за основу проект Закону № 3614 "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо приведення у відповідність положень бюджетного законодавства у зв’язку із завершенням адміністративно-територіальної реформи".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ВРУ прийняла за основу законопроект про зміни у графіку пленарних засідань".

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату ВРУ.

Зазначається, що законопроектом з метою створення належної ресурсної бази для здійснення повноважень органів місцевого самоврядування на новій територіальній основі пропонується:

- запровадити єдиний уніфікований підхід до визначення складу доходів та видатків бюджетів місцевого самоврядування, незалежно від статусу населеного пункту (село, селище, місто районного, обласного значення тощо та їх об’єднання), зокрема, розширивши склад їх доходів за рахунок доходів, які "закріплені" на сьогодні за районними бюджетами, а також у зв’язку із цим визначити окремо склад доходів та видатків для бюджетів місцевого самоврядування (бюджетів територіальних громад сіл, селищ, міст та їх об’єднань) та районних бюджетів;

- виключити районні бюджети із механізму горизонтального вирівнювання податкоспроможності місцевих бюджетів;

- виключити районні бюджети із числа "отримувачів" освітньої, медичної та субвенцій на виконання інвестиційних проектів тощо.

Так, відповідні зміни пропонується внести до Бюджетного кодексу України.

Нагадаємо, Рада прийняла за основу законопроект про відсутність депутатів на засіданнях.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати