Рада Європи остаточно затвердила Фонд реформ і зростання для Західних Балкан – новий інструмент для підтримки реформ, пов’язаних з ЄС, та забезпечення економічного зростання в регіоні. Про це у своєму Telegram-каналі написав голова комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Як "купити" страховий стаж".
За його словами, Фонд розрахований, як і Ukraine Facility, на період 2024-2027 років, і передбачає надання грантів і позик для шести партнерів ЄС із Західних Балкан – Албанії, Боснії і Герцеговини, Косова, Північної Македонії, Сербії та Чорногорії.
Основна мета Фонду – підтримка західнобалканських партнерів відповідно до цінностей, законів, правил, стандартів, політики та практики ЄС із метою майбутнього їх членства в ЄС, поступової інтеграції в єдиний ринок ЄС і соціально-економічного зближення з ЄС, сприяння проведенню низки соціально-економічних і фундаментальних реформ, у тому числі реформ, пов’язаних з верховенством права та реалізацією громадянських прав і свобод (держави-партнери продовжуватимуть підтримувати та поважати ефективні демократичні механізми, включаючи багатопартійну парламентську систему, вільні та чесні вибори, плюралістичні ЗМІ, незалежну судову систему, гарантувати повагу до прав людини, включаючи права осіб, які належать до меншин тощо).
Водночас Reform and Growth Facility for the Western Balkans матиме дві компоненти – канали фінансування:
- інвестиційну програму для Західних Балкан (WBIF) – у формі грантів та позик для інвестицій, що лежать в основі програми реформ, наприклад, інвестицій в інфраструктурні проєкти (3 млрд євро);
- кредити, які будуть надані безпосередньо в бюджети західнобалканських партнерів для прискорення зростання на основі ключових соціально-економічних реформ (3 млрд євро).
Данило Гетманцев розповів, що для отримання підтримки в межах Reform and Growth Facilityfor the Western Balkans кожна держава-партнер має підготувати план із зазначенням реформ, які вона планує здійснити для досягнення цілей програми, а також запропонувати бачення того, як запропоновані заходи, включені до плану реформ, сприятимуть постійному узгодженню та поступовому зближенню зі Спільною зовнішньою політикою та політикою безпеки ЄС.
"Зі свого боку держави-члени ЄС відіграватимуть ключову роль у затвердженні планів реформ бенефіціарів та, у разі потреби, внесення змін до них. Виплати в межах Reform and Growth Facility for the WesternBalkans здійснюватимуться двічі на рік за умови, що партнери виконають якісні та кількісні кроки, викладені у їх планах реформ. Ми вітаємо наших друзів і партнерів із держав Західних Балкан із затвердженням Reform and Growth Facility. Ми зацікавлені у тому, щоб спільно, підтримуючи та допомагаючи один одному, якомога швидше реалізовувати реформи, які наближатимуть нас до вступу до ЄС", – написав він.
Ознайомитися з Reform and GrowthFacility for the Western Balkans можна за посиланням.