08 червня 2015, 13:27

Рада ЄС продовжила санкції щодо Клюєва, Лукаш і Табачника - ГПУ

Прес-служба Генеральної прокуратури України

Рішенням Ради Європейського Союзу від 5 червня № 2015/876 дію санкцій щодо народного депутата України С. Клюєва продовжено до 6 жовтня поточного року, стосовно екс-міністра юстиції О. Лукаш та екс-міністра освіти Д. Табачника – до 6 березня наступного року, повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Як нагадується у повідомленні, рішеннями Ради Європейського Союзу № 2014/119/CFSP від 05.03.2014 та 14.04.2014 застосовано обмежувальні економічні заходи до колишніх вищих посадових осіб України та осіб із їхнього близького оточення, які причетні до привласнення державних коштів або порушення прав людини в Україні.

У березні 2015 року після закінчення строку дії вказаних рішень подібні санкції знову було застосовано до 18 таких осіб. При цьому щодо 14 осіб із санкційного списку дію цих заходів продовжено на 1 рік, а щодо 4 з них – лише до 6 червня поточного року з огляду на відсутність на час прийняття рішення висунутих їм підозр у вчиненні злочинів відповідних категорій.

При призначенні на посаду Генеральний прокурор України Віктор Шокін публічно оголосив, що докладе максимум зусиль для збереження санкцій щодо тих колишніх високопосадовців, по яких буде зібрано достатньо доказів для підозри у вчиненні розкрадань державного майна та зловживаннях службовим становищем.

Упродовж 3 місяців працівники Головного слідчого управління на чолі із заступником Генерального прокурора Юрієм Столярчуком, у взаємодії з міжвідомчою робочою групою з координації повернення в Україну коштів, одержаних злочинним шляхом колишніми високопосадовцями, міжнародним підрозділом Генпрокуратури та фахівцями Міжнародного центру з повернення активів Базельського інституту управління інтенсивно і ретельно працювали над збором доказів причетності вказаних осіб до вчинення корисливих злочинів та їх передачі компетентним підрозділам Європейського Союзу.

У процесі цієї роботи Генеральний прокурор України В. Шокін звернувся та отримав згоду Верховної Ради України на притягнення народного депутата України Сергія Клюєва до кримінальної відповідальності за вчинення низки злочинів.

У травні 2015 року про підозру у вчиненні розкрадання державного майна були повідомлені Сергій Клюєв, а також колишній міністр освіти Дмитро Табачник та колишній міністр юстиції Олена Лукаш. Крім того, було попереджено спробу одного з фігурантів виїхати за межі України з метою уникнення кримінальної відповідальності. Цих результатів вдалося домогтися в першу чергу завдяки скоординованій та самовідданій роботі всіх без винятку заступників Генерального прокурора України.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати