12 грудня 2022, 12:08

Рада ЄС надасть Україні макрофінансову допомогу в розмірі 18 млрд євро

Пресслужба Міністерства фінансів України

10 грудня Рада Європейського Союзу підтримала пропозицію Єврокомісії щодо виділення Україні у 2023 році додаткових ресурсів фінансової підтримки. Нова програма макрофінансової допомоги для України складатиме 18 млрд євро. Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Європейський Союз виділить додаткові 1 млн євро для розмінування територій України".

Пропозиція Європейської комісії має бути підтримана Європейським Парламентом.

"Рішення Ради ЄС є важливим знаком підтримки та солідарності з Україною. Щиро вдячний колегам з Європейського Союзу за розуміння наших нагальних потреб і готовність стати пліч-о-пліч у цей визначний  для нашої держави час. Реалізація нової програми макрофінансової допомоги ЄС слугуватиме однією із запорук збереження фінансової та економічної стабільності в державі, а також нашої впевненості у стабільному проходженні наступного бюджетного року", – зазначив міністр фінансів України Сергій Марченко.

Очікується, що пільгові позикові кошти будуть надходити до держбюджету України протягом 2023 року рівномірними частинами з урахуванням виконання Україною узгоджених сторонами умов. Передбачається, що перший транш Україна отримає вже у січні 2023 року

Крім того, сторони мають підписати відповідні меморандум про взаєморозуміння та кредитну угоду, якими визначатимуться умови структурної політики, виконання яких протягом року буде підставою для отримання коштів, а також юридичні та технічні аспекти надання Україні зазначеного пільгового кредитного ресурсу.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати