04 жовтня 2022, 11:23

Quinn Emanuel Urquhart & Sullivan та Asters забезпечили перемогу ПриватБанку в арбітражних провадженнях ЛМАС щодо єврооблігацій

Asters

Asters виступила юридичним радником з питань українського права ПриватБанку (Банк) у двох паралельних арбітражних провадженнях за регламентом Лондонського міжнародного арбітражного суду (ЛМАС), розпочатих у 2017 році за ініціативи UK SPV Credit Finance plc (Емітент) та Madison Pacific Trust Limited (Довірчий управитель за Облігаціями), щодо єврооблігацій, випущених у 2010 році на суму 200 млн доларів США та у 2013 році на суму 175 млн доларів США.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Анжеліка Лівіцька — член робочої групи з оцінювання корупційних ризиків ДІАМ"

Грошові кошти, отримані в результаті випуску єврооблігацій, були використані для фінансування Кредитних договорів між Емітентом та Банком, які під час націоналізації Банку у грудні 2016 року пройшли процедуру "беіл-ін". Quinn Emanuel Urquhart & Sullivan виступила головним юридичним радником Банку.

Банк представив дві основні лінії захисту, а саме: (і) що в результаті процедури “беіл-ін”, як та коли вона буде визнана в Англії, зобов’язання Банку за Кредитними договорами будуть вважатися повністю погашеними, та (іі) що Кредитні договори були такими, що не могли бути звернені до примусового виконання за англійським правом, оскільки на них в різних контекстах впливали питання незаконності, пов’язані із колишніми власниками Банку та їхніми пов’язаним компаніями. У червні 2019 року, арбітражний суд прийняв цю другу лінію захисту, яка покладалася, серед іншого, на складні питання фактів та українського права, що дозволило Банку не сплачувати жодних сум за зобов'язаннями з єврооблігацій, пов'язаними з його колишніми власниками.

Після того, як Банк Англії прийняв рішення про визнання процедури “беіл-ін” та, таким чином, погасив за англійським правом, всі зобов'язання Банку за відповідними Кредитними договорами станом на дату здійснення процедури “беіл-ін” у грудні 2016 року, 3 вересня 2021 року арбітражний суд виніс Остаточні арбітражні рішення, відхиливши всі позовні вимоги проти Банку та підтвердивши, що він не має жодних зобов’язань за Кредитними договорами. Разом основна сума боргу та сума відсотків за чотирма Кредитними договорами, відносно яких відбулась процедура “беіл-ін”, та яка була визнана дійсною за англійським правом, складає понад 1 млрд доларів США.

Команда Asters, яка працювала над справою, включала співкеруючого партнера Олексія Дідковського, радницю Анну Ткачову та юриста Максима Зельцера.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати