Прокурори Офісу Генерального прокурора та регіональних прокуратур пройшли триденний навчальний тренінг, де ознайомилися з методикою процесуального інтерв’ю для слідчих і прокурорів, які залучені до розслідування воєнних злочинів. Про це повідомила пресслужба Офісу Генпрокурора.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Очолив "народну раду днр": екскомандиру батальйону "Спарта" повідомили про підозру".
Так, навчальна програма розроблена організацією JustGroup та реалізується за підтримки проєкту "Сприяння безпеці людей в Україні шляхом реагування на багатовимірну кризу, спричинену війною", що фінансується Урядом Японії та впроваджується ПРООН в Україні. Цьогоріч група провідників процесуального інтерв’ю в українських органах розслідування та прокуратурі значно розширилася.
"Ця методика дозволяє слідчим та прокурорам отримувати важливу для слідства інформацію, забезпечуючи при цьому права та свободи допитуваної особи. Своєю чергою отримані в такий спосіб покази можуть бути використані прокурором в суді, що значно підвищує важливість допиту, як слідчої дії в процесі розслідування", – наголосив начальник Департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту, Офісу Генпрокурора Юрій Бєлоусов.
Як зазначається, процесуальне інтерв’ю є стандартом роботи Міжнародного кримінального суду. На думку організаторів навчальної програми, ця методика – ефективний інструмент для отримання надійної інформації під час розслідування воєнних злочинів.
Наразі вдалося сформувати групу слідчих і прокурорів, які разом працюють над цими провадженнями, що дозволить досягнути спільного розуміння підходу та працювати над його впровадженням.