11 грудня 2023, 11:34

Очолив "народну раду днр": екскомандиру батальйону "Спарта" повідомили про підозру

Пресслужба Офісу Генпрокурора

За процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури громадянину заочно повідомлено про підозру в колабораційній діяльності та пособництві державі-агресору (ч. 5 ст. 111-1, ч. 1 ст. 111-2 КК України). Про це повідомила пресслужба Офісу Генпрокурора.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Намагалися вивезти до Румунії сигарети: БЕБ на Буковині викрило контрабандистів".

За даними слідства, у 2023 році один з екскомандирів батальйону "Спарта", бувши членом партії "Єдина Росія" та депутатом "народної ради днр", висунув свою кандидатуру та був обраний на посаду її "голови".

"Фейковий підполковник "народної міліції днр" організовує роботу "органу законодавчої влади" та представляє депутатський корпус під час взаємодії з так званими "урядом", "генеральною прокуратурою", "республіканським банком" й іншими псевдоустановами. Також він бере участь у налагодженні внутрішньополітичної та зовнішньоекономічної діяльності "днр". Обговорює питання інтеграції квазіреспубліки в правове поле держави-агресора, формує "апарат народної ради", погоджує проєкти постанов, підписує договори та інші нікчемні документи з метою легітимізації окупаційної влади в очах населення"– йдеться в повідомленні.

Підозрюваний перебуває в розшуку. Досудове розслідування здійснюють слідчі ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях. 

Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати