27 серпня 2020, 11:55

Проект "Право- Justicе" навчав тренерів для роботи з вразливими категоріями користувачів суду

"Право- Justice"

Навчальний курс "Підготовка тренерів з впровадження сервісів для вразливих категорій користувачів суду" провели експерти Ініціативи "Модельні суди" Проекту ЄС "Право- Justice". Особливу увагу приділили поводженню з жертвами гендерного та сексуального насилля, дітьми свідками, тими, хто зазнав психологічних та фізичних травм.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Не пропусти! 10 жовтня з нагоди Дня юриста пройде Благодійний забіг LEGAL RUN".

Навчання пройшли 36 учасників з різних структур (апарат суду, прокуратура, національна поліція, громадський сектор тощо), які 7 вересня отримають сертифікат про здобуття кваліфікації тренера.

Загалом за липень-серпень майбутні тренери пройшли інтерактивне дистанційне навчання під час 8 вебінарів, які розглядали різні аспекти поводження з вразливими категоріями, що взаємодіють з судом.

"Інклюзивний підхід, що сприяє участі вразливих категорій судових користувачів, є невід'ємною частиною Ініціативи «Модельні суди». Він допомагає користувачам суду - будь то жертви, свідки, інші сторони кримінальних, цивільних чи адміністративних справ, або просто відвідувачі судів, які шукають інформацію, - відчувати довіру до правосуддя. Це розширення прав та можливостей, що дійсно має важливе значення для належного функціонування судів. Цей курс покликаний допомогти українським судам у їх постійних пошуках забезпечити кращий доступ до правосуддя для вразливих верств користувачів судів. Тренінг, крім усього, готував підгрунтя для більш широких дискусій щодо необхідності та доцільності створення всеосяжної служби підтримки жертв і свідків, яка допомогла б незахищеним жертвам та свідкам відчути себе включеними та уповноваженими того самого моменту, коли повідомляється про злочин. Тому програма запросила учасників з інших секторів, крім судової влади, включаючи Національну поліцію, прокуратуру та систему безоплатної правової допомоги", - розповідає міжнародна експертка проєкту "Право- Justice" Іріна Урумова.

Іріна наголошує на необхідності правильного розуміння "вразливих категорій" та роботи з ними. "Часом виникає непорозуміння, що "особливий підхід" до вразливих з певних причин користувачів суду, таких як інвалідність, вік, статус мішені насильницької чи повторної злочинної віктимізації, або інше, ставить таких людей у вигідніші позиції. Однак це непорозуміння і міф. Навпаки, це допомагає таким людям відчувати себе включеними та уповноваженими, створюючи рівні умови для них та інших. Іншими словами, це допомагає вічно заляканій жертві знайти голос говорити без страху. Це допомагає користувачеві суду зрозуміти ситуацію, як допомагає правильного його зрозуміти судді та сторонам у залі суду", - пояснює експертка.

Іріна Урумова акцентує на тому, що навіть до досягнення національного консенсусу щодо служби підтримки жертв та свідків, свіжонавчені тренери зможуть досягти змін, навчаючи та мотивуючи своїх колег щодо роботи з незахищеними жертвами та свідками. Експертка виловлює також сподівання, що тренери зможуть реалізувати невеликі пілотні ініціативи – наприклад,  запуск місцевих служб підтримки жертв і свідків, розробка операційних процедур для роботи з такими людьми або поліпшення доступу уразливих користувачів суду до інформації.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати