30 вересня 2022, 15:18

Проєкт постанови про переведення ветеранів, ВПО, дітей загиблих воїнів на навчання на бюджет має корупційні ризики – експертиза НАЗК

Пресслужба НАЗК

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) провело антикорупційну експертизу проєкту Постанови Кабінету Міністрів України (КМУ) «Про затвердження Порядку переведення на навчання за кошти державного бюджету окремих категорій здобувачів фахової передвищої, вищої освіти, які були зараховані до закладів фахової передвищої, вищої освіти в минулих роках на місця, що фінансуються за кошти фізичних та/або юридичних осіб».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Гральному бізнесу хочуть заборонити перебувати на спрощеній системі оподаткування"

Проєкт постанови пропонує затвердити Порядок переведення на навчання за кошти державного бюджету окремих категорій студентів, які раніше були зараховані на навчання за контрактом. Однак запропонований Порядок може призвести до зловживання державних замовників і керівників закладів освіти.

Так, серед окремих категорій студентів, на які пропонується поширити Порядок: діти загиблих Захисників і Захисниць України, ветерани, діти учасників бойових дій, внутрішньо переміщені особи (ВПО).

Водночас відсутні положення, які гарантували б, що саме ці категорії студентів зможуть бути переведені на навчання за кошти державного бюджету після збільшення обсягу державного замовлення.

Тому НАЗК рекомендує внести зміни до проєкту Порядку та передбачити, що на місця державного замовлення після збільшення його обсягу можуть бути переведені виключно діти загиблих Захисників і Захисниць України, ветерани, діти учасників бойових дій, ВПО.

Окрім цього, проєкт постанови передбачає завершення її дії після припинення/скасування воєнного стану в Україні. За словами експертів НАЗК, ця пропозиція не є обґрунтованою, оскільки такі особи потребують більш сталої державної підтримки.

Детальніше про рекомендації НАЗК у тексті антикорупційної експертизи.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати