29 вересня 2022, 15:12

Гральному бізнесу хочуть заборонити перебувати на спрощеній системі оподаткування

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт, метою якого є скасування пільг в оподаткуванні для грального бізнесу.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Аналіз змін, що відбуваються в банкрутстві"

Законопроєктом № 8079 від 27.09.2022 пропонується повернути обмеження щодо заборони перебування на спрощеній системі оподаткування суб’єктам господарювання, які здійснюють діяльність з організації, проведення азартних ігор, лотерей (крім розповсюдження лотерей), парі (букмекерське парі, парі тоталізатора).

Нагадаємо, гральному бізнесу було дозволено на період воєнного стану перебувати на спрощеній системі оподаткування (Закон України "Про внесення змін до розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" Бюджетного кодексу України та розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України" від 14.04.2022 р. № 2192-IX).

Можливість перейти на спрощену систему мала наслідком не лише спрощення адміністрування, а й значне зменшення оподаткування

У пояснювальній записці зазначається, що за час дії цієї пільги станом на 31.08.2022 р на спрощену систему оподаткування перейшло 8 суб'єктів із цієї категорії. При цьому, двоє із цих суб'єктів попри активне здійснення діяльності взагалі не сплачували у 2022 році єдиний податок, податок на прибуток, податок на майно в частині земельного податку та ПДВ. Серед інших шести платників податків середня сплата у 2022 році податків (ПнП, ПДВ, податок на майно в частині земельного податку) до переходу на спрощену систему становила 200 тис грн в день.Після переходу на спрощену систему сплата єдиного податку становить приблизно 23 тис грн в день.

Загалом з 1 січня по 31 серпня 2022 року суб'єктами господарювання, які здійснюють діяльність з організації, проведення азартних ігор, лотерей (крім розповсюдження лотерей), парі (букмекерське парі, парі тоталізатора) та які згодом перейшли на спрощену систему оподаткування було сплачено:

- податку на прибуток підприємств 174 млн грн;

- податку на додану вартість 0,3 млн грн;

- податку на майно в частині земельного податку 0,1 млн грн.

"Цими ж суб'єктами після переходу на спрощену систему оподаткування було сплачено лише 13,4 млн грн єдиного податку. Вбачається, що діяльність з організації, проведення азартних ігор, лотерей (крім розповсюдження лотерей), парі (букмекерське парі, парі тоталізатора), особливо в період війни, не повинна отримувати пільг, чи якихось особливих умов",- зазначають автори законопроєкту.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати