24 травня 2024, 10:09

Процедура врегулювання спору за участю судді: що треба знати

Козельщинський районний суд Полтавської області

Врегулювання спору за участю судді – судова процедура, передбачена у цивільному судочинстві, яка полягає у проведенні суддею спільних (за участю всіх сторін) та закритих (з кожною із сторін окремо) нарад з метою мирного врегулювання спору.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Засуджено військовослужбовця рф, який залякував цивільне населення Херсонщини та ґвалтував місцеву жінку"

Про це нагадує Козельщинський районний суд Полтавської області.

Врегулювання спору за участю судді – це добровільний, переговорний,  конфіденційний процес, в якому сторони спору намагаються самостійно, на добровільній основі вступити у перемовини за підтримки незалежного, нейтрального та неупередженого посередника – судді, який за допомогою власних професійних навичок та знань спрямовує сторони до мирного врегулювання спору.

Метою процедури врегулювання спору за участю судді є швидке та мирне вирішення спору, врегулювання конфлікту сторін з тим, щоб швидко задовольнити у рівній мірі інтереси та права усіх сторін – учасників спору.

До основних процедурних принципів урегулювання спору за участю судді належать принципи:

  • добровільності (не можна примусити сторону погодитися на умови, які є для неї невигідними; сторони мають право у будь-який момент припинити таку процедуру та повернутися до звичайної процедури судового розгляду спору);
  • конфіденційності (інформація, отримана будь-якою зі сторін, а також суддею під час проведення врегулювання спору, є конфіденційною; під час проведення врегулювання спору за участю судді протокол наради не ведеться та не здійснюється фіксування технічними засобами; під час врегулювання спору за участю судді забороняється використовувати портативні аудіотехнічні пристрої, а також здійснювати фото- і кінозйомку, відео-, звукозапис);
  • рівності та самостійності сторі;
  • співробітництва всіх учасників.

За результатами врегулювання спору за участю судді у кінцевому підсумку було прийнято процесуальне рішення – затвердження мирової угоди, умови якої задовольнили права та інтереси всіх сторін.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати