Упродовж року українські суди ухвалили понад 105 тис. постанов у справах про адміністративні правопорушення, передбачені ст. 173-2 КУпАП (вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування). Про це зазначила суддя Верховного Суду в Касаційному кримінальному суді Надія Стефанів під час робочої наради, повідомила пресслужба ВС.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "САП: Скеровано до суду справу щодо розкрадання коштів ДП "Кіностудія ім. О. Довженка"".
За її словами, водночас занепокоєння викликає відсутність єдності практики розгляду цієї категорії справ. Суддя зауважила, що в умовах воєнного стану є тенденція до збільшення кількості випадків вчинення таких правопорушень, яка, вочевидь, зберігатиметься і після його завершення.
Крім цього, Надія Стефанів акцентувала на проблемних питаннях розгляду кримінальних проваджень і проваджень про адміністративні правопорушення щодо вчинення домашнього насильства, зауваживши, що в значній кількості справ суди, посилаючись на норми Стамбульської конвенції, закривають провадження і фактично кривдник, який вчинив насильство, уникає відповідальності.
На переконання спікерки, потрібно проаналізувати судову практику, напрацювати рекомендації та підготувати посібник для суддів щодо розгляду цієї категорії справ.
Також суддя наголосила на необхідності пришвидшення розгляду справ щодо домашнього насильства задля мінімізації ризиків повторного його вчинення, а також забезпечення можливості участі потерпілої особи в судовому засіданні в режимі відеоконференції.