02 травня 2024, 15:30

Призначення на посаду судді в умовах воєнного стану: Раді рекомендують прийняти законопроєкт

Пресслужба Апарату Верховної Ради України

Комітет Верховної Ради з питань правової політики 1 травня 2024 року розглянув проєкт закону про внесення змін до Розділу XII "Прикінцеві та перехідні положення» Закону України "Про судоустрій і статус суддів" щодо особливостей призначення на посаду судді в умовах воєнного стану (№9439 від 29 червня 2023 року). Про це повідомила пресслужба Апарату ВРУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Верховна Рада врегулювала домашню працю на законодавчому рівні: деталі".

Метою законопроєкту є належна перевірка осіб, які претендують бути призначеними на посаду судді та подання про призначення яких внесено Вищою радою правосуддя Президенту України, на предмет вчинення ними дій, які можуть загрожувати національній безпеці України чи завдати шкоди національним інтересам в умовах воєнного стану і річного післявоєнного періоду.

Пропонується внести зміни до Розділу XII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та до Розділу ІІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про Вищу раду правосуддя". Зокрема, планується передбачити, що тимчасово, протягом строку дії воєнного стану та протягом одного року з дня його припинення чи скасування Президент України може повернути подання про призначення судді на посаду до ВРП для повторного розгляду у разі отримання від Служби безпеки України, Національного антикорупційного бюро України щодо особи, щодо якої внесено подання, інформації, яка свідчить про вчинення такою особою дій, які можуть загрожувати національній безпеці України чи завдати шкоди національним інтересам. У такому випадку ВРП повторно розглядає питання внесення Президентові України подання про призначення особи на посаду судді.

Обговоривши положення законопроєкту, Комітет прийняв рішення рекомендувати парламенту включити його до порядку денного ВРУ та за результатами розгляду в першому читанні прийняти його за основу, а також застосувати ст. 116 Регламенту Верховної Ради України.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати