02 грудня 2020, 13:14

Прийнято закон щодо соцзахисту населення у період карантину

Інформаційне управління Апарату ВРУ

Верховна Рада прийняла Закон 3486 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо соціального захисту населення в період карантину, пов’язаного з запобіганням виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "У КПК внесуть зміни щодо оскарження ухвали суду про продовження строку тримання під вартою".

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату ВРУ.

Зазначається, що Законом внесено зміни до Закону України "Про зайнятість населення", Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" та "Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні", які спрямовані на забезпечення соціального захисту населення, що може постраждати від наслідків поширення коронавірусної хвороби (COVID-19).

Законом, зокрема:

- приведено у відповідність строки, в які роботодавці повідомляють відповідний територіальний центр зайнятості, про заплановане масове вивільнення працівників;

- врегульовано питання щодо надання ваучерів особам, звільненим з військової служби після участі у проведенні АТО/ООС без умови встановлення інвалідності;

- дозволено головам сімейних фермерських господарств сплачувати єдиний соціальний внесок за себе та за членів сімейного фермерського господарства тощо.

Законом визначено, що кошти, які надійшли до державного бюджету від сплати адміністративно-господарських санкцій і пені, можуть використовуватись Фондом соціального захисту інвалідів для надання роботодавцям компенсацій, визначених у Законі України "Про зайнятість населення", які забезпечують працевлаштування осіб з інвалідністю з числа зареєстрованих безробітних за направленням центрів зайнятості.

Нагадаємо, прийнято закон про держгарантії для місцевого самоврядування.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати