02 грудня 2020, 12:30

Прийнято закон про держгарантії для місцевого самоврядування

Інформаційне управління Апарату ВРУ

Верховна Рада України прийняла Закон 3118 "Про внесення змін до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" щодо забезпечення додержання державних гарантій місцевого самоврядування та захисту його економічних основ".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Рада відстрочила запуск е-системи для проведення концесії".

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату ВРУ. 

Як зазначається, Закон спрямований на недопущення розбалансування місцевих бюджетів, підвищення ефективності сплати податку на доходи фізичних осіб, вдосконалення процедури зміни реєстрації комунальних підприємств, установ та організацій.

Законом встановлено, що "визначення місцезнаходження комунального підприємства, установи, організації, що перебуває в управлінні відповідної районної, обласної ради, яке зазначається в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань при державній реєстрації вказаного комунального підприємства, установи, організації як юридичної особи або державній реєстрації змін до відомостей про таку юридичну особу здійснюється відповідно до статті 93 Цивільного кодексу України".

Законом встановлено обов’язок щодо отримання відповідного дозволу для районних та обласних рад при зміні місця реєстрації зазначених об’єктів від сільських, селищних, міських та районних в містах рад; забезпечується зміна місцезнаходження комунальних підприємств, установ, організацій на фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу, з якого на сьогодні проводиться щоденне керування діяльністю такої юридичної особи (переважно знаходиться керівництво) та здійснення управління і обліку органами місцевого самоврядування.

Відповідні зміни внесено до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".

Нагадаємо, Рада дозволила дітям-сиротам проживати у дитбудинках сімейного типу до 23 років.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати