01 червня 2021, 14:23

Прийнято закон про інформаційно-телекомунікаційну систему досудового розслідування

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України

Прийнято Закон "Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо запровадження інформаційно-телекомунікаційної системи досудового розслідування".

Читайте також: "Прийнято за основу законопроєкт, який оновлює систему реалізації державної регіональної політики"

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України.

Інформаційно-телекомунікаційна система досудового розслідування – це система, яка забезпечує створення, збирання, зберігання, пошук, оброблення і передачу матеріалів та інформації (відомостей) у кримінальному провадженні.

Слідчий, дізнавач, прокурор, слідчий суддя, суд, а також захисник (за його згодою) використовують, а інші учасники кримінального провадження можуть використовувати інформаційно-телекомунікаційну систему досудового розслідування під час реалізації своїх повноважень, прав та інтересів, передбачених цим Кодексом, за умов та в порядку, що визначені положенням про таку систему.

Матеріали досудового розслідування, що містяться в інформаційно-телекомунікаційній системі досудового розслідування, передаються, їх копії чи примірники надаються в електронній формі, а за рішенням слідчого, дізнавача, прокурора, слідчого судді, суду, які їх передають чи надають, – у паперовій формі.

Як зазначив Міністр юстиції Денис Малюська, перевагами системи є:

  • можливість отримати матеріали кримінального провадження в електронному вигляді та ознайомитися з ними у зручний час та спосіб;
  • усунення дискусій (і можливих зловживань) щодо того, чи не було внесено яких-небудь змін до матеріалів після ознайомлення з ними сторони захисту;
  • припинення «воєн» за матеріали окремих кримінальних проваджень між різними правоохоронними органами.
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати