14 лютого 2020, 11:39

Приватна детективна діяльність в Україні: що визначає законопроект

У Верховній Раді України зареєстровано Проект Закону №3010 від 04.02.2020 р. "Про приватну детективну діяльність".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "В Україні запрацював сервіс перевірки квитанцій".

Метою законопроекту є законодавче врегулювання здійснення приватної детективної діяльності як одного з шляхів забезпечення конституційних гарантій людини та громадянина, суб’єктів господарювання приватного права на захист своїх законних прав та інтересів.

Так, законопроект складається з 22 статей, що об’єднані у V розділів, які, окрім загальних, прикінцевих та перехідних положень, визначають та регламентують:

  • сферу приватної детективної діяльності, у т.ч. види детективних послуг та суб’єктів їх провадження (надання);
  • кваліфікаційні вимоги до приватних детективів;
  • основні права та обов’язки суб’єктів приватної детективної діяльності, у т.ч. правові механізми захисту інтересів замовників детективних послуг;
  • обов’язки суб'єкта приватної детективної діяльності з обліку наданих детективних послуг, зберігання конфіденційної інформації, захисту персональних даних, отриманих у процесі надання детективних послуг; 
  • організацію державного та громадського контролю за приватною детективною діяльністю.

Як зазначається, прийняття закону дозволить легалізувати приватну детективну діяльність, яка фактично здійснюється, визнана суспільством та має попит, встановити форми і способи контролю держави за її провадженням та значно збільшити можливості громадян та суб’єктів господарювання України у захисті своїх законних інтересів, конституційних прав та свобод.

Нагадаємо, у Раді зареєстровано законопроект про розвідку.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати