27 травня 2024, 17:31

Приміщення театрів часто не відповідають потребам людей з інвалідністю, – дослідження

Пресслужба МКІП

Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти провело моніторинг доступності театрів державної та комунальної форми власності за 2023 рік та оприлюднило результати. Про це повідомила пресслужба МКІП.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "26 державних архівів уклали міжнародні угоди про масове оцифрування документів".

Так, у 2023 році театри державної та комунальної форми власності продовжили свою основну діяльність. За даними дослідження, спостерігається незначне скорочення на 1,8% мережі театральних закладів, що не має системного характеру. 

Станом на 31 грудня 2023 року в Україні налічувалось 113 театрів, з яких 105 комунальної та 8 державної форми власності. Ці театри мають 205 стаціонарних сценічних майданчиків (основних та камерних) загальною кількістю – 52 402 місця. 

Основні висновки дослідження:

1. Хоча більшість театрів мають безперешкодний доступ до будівель, лише меншість забезпечують безперешкодний доступ до основного сценічного майданчика та додаткового сценічного майданчика.

2. Приміщення театрів, такі як гардероби та вбиральні, часто не відповідають потребам людей з інвалідністю.

3. Переважна кількість театрів розташовані в історичних будівлях, облаштування доступності яких потребує значних ресурсів і часу, що є важливим аспектом, який потрібно враховувати при плануванні заходів з поліпшення доступності театрів.

4. Майже 32% будівель театрів є пам’ятками архітектури (національного та місцевого значення), що значно ускладнює процес забезпечення їх фізичної доступності через вимоги законодавства. Врахування історичного значення будівель та дотримання вимог законодавства може вимагати інноваційних та творчих підходів до облаштування доступності.

5. Кімнати для годування дитини та туалетні кімнати для людей з інвалідністю є рідкістю в більшості театрів.

6. Тактильні смуги та шрифт Брайля відсутні або малочисельні, що ускладнює доступність інформації для людей з порушенням зору.

7. Процент проведених вистав з аудіодескрипцією низький, що обмежує доступність театрального виступу для людей з порушеннями зору.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати