25 червня 2015, 14:56

Презентована Декларація щодо захисту прав людини у кримінальному провадженні

Асоціація правників України

Відбулася офіційна презентація Декларації щодо захисту прав людини у кримінальному провадженні. Проект, що стартував декілька місяців тому, об’єднав зусилля повідних правничих організацій країни – Національної асоціації адвокатів України, Асоціації правників України, Асоціації адвокатів України та проходив за підтримки проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні», повідомляє прес-служба АПУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Підготовлений документ відобразив позицію практикуючих адвокатів України стосовно «правил чесної поведінки» суддів, прокурорів, адвокатів та інших осіб,  які  повинні їх дотримуватися відповідно до вимог чинного законодавства та відповідних правил професійної етики.

Виступаючи на презентації декларації, Президент АПУ Денис Бугай вказав на важливість роботи, яка  проходить у напрямі захисту прав людини у кримінальному судочинстві та подякував адвокатам, які знайшли час та можливість брати участь у розробці тексту, а також відвідувати регіони країни з метою її популяризації.

«Одними з безпосередніх учасників імплементації цієї декларації мають стати журналісти, які, отримавши чітку та доступну інформацію, зможуть більш об’єктивно та професійно висвітлювати судові процеси. З іншого боку, ми маємо об’єднати зусилля, щоб максимальна кількість громадян України отримали інформацію про свої права та свободи, гарантовані Конституцією України», - зазначив Президент АПУ.

У свою чергу, керівник проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» Марк Сегал звернув увагу на необхідність існування інструментів позаправового характеру. «У той час, коли точиться дискусія щодо необхідності зміни законів та кодексів, нам потрібні документи іншого характеру, які вчать принципам та підходам, на яких має будуватись законодавство в цілому», - зазначив він.

З повним текстом Декларації щодо захисту прав людини у кримінальному судочинстві можна ознайомитися за посиланням

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати