31 липня 2015, 14:36

Правовий комітет ВР затвердив план роботи на третю сесію

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України

Підготовка до розгляду Верховною Радою законопроектів про внесення змін до Конституції України буде головним в роботі Комітету з питань правової політики та правосуддя під час третьої сесії, повідомляє Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України.

Згідно з прийнятим Планом Комітету на період третьої сесії, Комітет зосередить свою увагу на опрацюванні питань конституційного законодавства та конституційного судочинства; судоустрою, статусу суддів, забезпечення діяльності судів, правового статусу Державної судової адміністрації України; з питань виборів і референдумів; законодавчого забезпечення діяльності Президента України, Кабінету Міністрів України, центральних органів виконавчої влади та статусу і діяльності політичних партій, громадських об'єднань; діяльності органів юстиції та виконання рішень судів"; цивільного та адміністративного законодавства; цивільного, господарського та адміністративного судочинства.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Загалом Комітет планує розглянути та підготувати 173 проекти законів і постанов.

Серед найважливіших питань Планом роботи Комітету передбачена підготовка до розгляду Парламентом внесених Президентом України проектів законів про внесення змін до Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України та суддів) №1776 і про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади) №2217а.

Зокрема, планується підготувати та подати на розгляд Верховної Ради низку законопроектів про всеукраїнський та місцеві референдуми; про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань очищення влади №№2695, 2695-12695-22695-3, законопроекти про медіацію №№2480 і 2480-1; про петиції №2997.

Комітет продовжить роботу з підготовки законопроектів, спрямованих на реформування судової системи. Зокрема, планується підготувати та подати на розгляд Верховної Ради законопроекти: про внесення змін до Закону "Про судоустрій і статус суддів" (щодо забезпечення кваліфікованого та компетентного судочинства) №1719 і (щодо підвищення відповідальності суддів) №1746; про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення механізму відновлення довіри до судової влади №1881; про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення доступу до правосуддя та поваги до судової влади№2231а; про внесення змін до Закону "Про судоустрій і статус суддів" щодо необхідності дотримання принципу рівноправності суддів Конституційного Суду України №2318а; про внесення змін до статті 15 Закону "Про судоустрій і статус суддів" щодо удосконалення механізму визначення рівня навантаження на суддів відповідного суду №2487; про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо забезпечення справедливості, прозорості, своєчасності та ефективності виконання судових рішень) №2572; про внесення змін до Закону "Про Конституційний Суд України" щодо удосконалення правового статусу, організації та порядку діяльності Конституційного Суду України №2602; про внесення змін до Закону "Про відновлення довіри до судової влади в Україні" (щодо повноважень суддів Конституційного Суду України) №2671.

Народні депутати також опрацьовуватимуть законопроекти про внесення змін до Закону "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" (щодо статусу і гарантій адвокатської діяльності та формування органів адвокатського самоврядування)№1794 і (щодо статусу і гарантій адвокатської діяльності та формування і роботи органів адвокатського самоврядування) №1794-1.

Члени Комітету продовжать роботу по вдосконаленню чинного законодавства у сфері нотаріату. Зокрема, планом роботи Комітету передбачена підготовка законопроекту про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо надання можливості громадянам отримувати нотаріальні послуги в органі місцевого самоврядування села, селища незалежно від наявності нотаріуса) №1041.

У Плані роботи Комітету передбачено підготовку до розгляду законопроекту про присяжних виконавців №1155.

До розгляду Верховною Радою Комітетом готується проект закону про внесення змін до Закону "Про безоплатну правову допомогу" (щодо забезпечення прав

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати