08 листопада 2021, 18:41

Правоохоронці припинили незаконне поширення персональних даних близько 200 млн осіб

Пресслужба Уповноваженого ВРУ з прав людини

Правоохоронці припинили роботу одного з найбільших вебресурсів, де незаконно розповсюджували персональні дані громадян України, Молдови, Білорусії, Казахстану та інших країн СНД.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Захист персональних даних: Секретаріат Омбудсмана розробив практичний посібник про Google-форму"

Про це повідомляє пресслужба Уповноваженого ВРУ з прав людини.

У вересні цього року Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини виявлено на одному з веб-сайті в мережі Інтернет базу даних жителів України, що налічувала майже 53 мільйони записів про персональні дані. У зв’язку з цим до Національної поліції України Уповноваженим направлено лист щодо внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань та вжиття відповідних заходів реагування.

Так, працівники Департаменту кіберполіції у співпраці з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини та міжнародними партнерами зі США, Молдови та Німеччини припинили факти порушення захисту персональних даних з використанням автоматизованих систем та мережі Інтернет.

Профілактичні заходи були спрямовані на виявлення окремих осіб та злочинних груп, які займаються незаконним отриманням та розповсюдженням персональних даних громадян, баз даних, а також встановлення підприємств, установ та організацій, які можуть бути причетні до порушення законодавства України в сфері обігу персональних даних.

У результаті спільних дій локалізовано та припинено діяльність одного з найбільших вебресурсів, де незаконно розповсюджувалися персональні дані близько 200 мільйонів осіб, зокрема громадян України, Молдови, Білорусії, Казахстану та інших країн СНД.

На сайті містилися відомості щодо номеру телефону, прізвища, ім’я та по батькові громадян, їхнього місця реєстрації, а в окремих випадках й інформацію про надані адмінпослуги, пов’язані з використанням транспортних засобів.

За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ст. 182 (Порушення недоторканності приватного життя) Кримінального кодексу України. Досудове розслідування наразі триває.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати