05 червня 2020, 11:07

Правники закликають до якнайшвидшої заборони виробництва хутра в Україні

Асоціація правників України

Комітет АПУ з природних ресурсів, природоохоронного та екологічного права звернувся до членів Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування із закликом підтримати проект закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правового регулювання хутрового виробництва в Україні" (№ 2360).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "АПУ проти нівелювання реформи виконавчого провадження".

Вказаний законопроект впроваджує заборону виробництва хутра в Україні з 2025 року. Експерти Комітету підкреслили, що функціонування численних комплексів для вирощування хутрових тварин становить значну екологічну проблему для України. Особливо гостра проблема постає у світлі забезпечення безпеки працівників таких виробництв. Крім того, мова також йде і про значне забруднення поверхневих і ґрунтових вод, суттєве зниження показників родючості ґрунтів. Світовий банк наразі ж відносить хутрові ферми до ТОП-5 найнебезпечніших виробництв на планеті з позиції забруднення ґрунтів важкими металами.

Крім того, за оцінками Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО), на тваринництво припадає 18% усіх викидів парникових газів людства. До цього призводить порушення технології зберігання гною та посліду.

"На даний час ряд країн світу свідомо відмовилися від прийняття вищенаведених ризиків і навантажень на здоров’я населення та навколишнє середовище, шляхом встановлення заборони на розведення хутрових тварин", - йдеться у тексті звернення.

Правники також наголосили, що, умови ж утримання диких тварин і методи забою під час виробництва хутра – є негуманними та невиправдано жорстокими. Хутрові ферми не дотримуються законодавства в контексті умов утримання тварин.

З повним текстом відкритого звернення можна ознайомитися за посиланням.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати