18 червня 2015, 14:42

Права ув’язнених мають бути захищені відповідно до стандартів ЄСПЛ - Севостьянова

Прес-служба Міністерства юстиції України

Оскарження умов тримання під вартою має здійснюватися у відповідності до стандартів Європейського суду з прав людини. Про це заявила перший заступник міністра юстиції України Наталія Севостьянова під час круглого столу «Виконання рішень Європейського суду з прав людини», організованого Мін’юстом та Офісом Ради Європи в Україні, повідомляє прес-служба Міністерства юстиції.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


 «Вітчизняна правова система на сьогодні ще не визначає чіткого механізму, куди може поскаржитися особа у випадку, коли її умови відбування покарання є неналежними. Тому для нас зараз є актуальним відпрацювання превентивних та компенсаційних засобів юридичного захисту», - наголосила Наталія Севостьянова.

За її словами, в Україні зараз вивчають різні моделі з різних країн світу щодо цього, зокрема, європейський досвід.

«В деяких країнах призначається грошова компенсація за перелік днів, коли особа відбувала покарання в неналежних умовах. В інших країнах за окремий перелік днів, наприклад, за тиждень скорочують на один день термін відбування покарання та інше. Існують різні моделі, але в будь-якому випадку Європейський суд з прав людини і Рада Європи чекає від нас чіткого, зрозумілого, ефективного механізму оскарження», - зазначила перший заступник Міністра юстиції, наголосивши на необхідності відповідного законодавчого врегулювання.

Експерти Ради Європи під час круглого столу зазначали, що в численних рішеннях Європейського суду з прав людини стосовно умов тримання під вартою в Україні звертається увага на те, що передбачені українським законодавством засоби правового захисту не можуть вважатися ефективними. Також експерти РЄ наголошували на тому, що Україні потрібно  запровадити і підтримувати пенітенціарну політику відповідно до рекомендацій Ради Європи в тому сенсі, що тримання під вартою, особливо досудове, має бути і залишатися винятковим заходом.

Йшлося також про те, що Комітет міністрів Ради Європи підготував ряд рекомендацій Україні щодо пенітенціарної сфери, спрямованих, в тому числі, на недопущення приниження гідності осіб, що тримаються під вартою. 

 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати