19 лютого 2021, 8:30

Права ІВ і економічна активність: результати дослідження

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

ПЕРЕКЛАД


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Згідно з останнім спільним звітом управління інтелектуальної власності ЄС (EUIPO)/ЄПВ, компанії, які володіють правами інтелектуальної власності (IВ), отримують на 20% більше доходів у розрахунку на співробітника і платять в середньому на 19% більше заробітної плати порівняно з конкурентами.

Читайте також: "Китай має платити за бездротові технології"

У дослідженні взяли участь більше 127 тис. європейських фірм з усіх 28 країн-учасниць за період 2007–2019 рр. Результати показують стійку кореляцію між економічними показниками з урахуванням патентів, торгових марок і промислових зразків і володінням ІВ. Фірми, які володіють патентами, продемонстрували найбільше зростання продуктивності: на 36% вищий дохід на співробітника і на 53% вища заробітна плата. Далі йде право власності на зареєстровані промислові зразки зі збільшенням доходів на 32% і заробітної плати на 30%. Торгові марки продемонстрували зростання виручки на 21% і заробітної плати на 27%.

«Це дослідження є ще одним доказом зв'язку прав ІВ з економічними показниками, — підкреслив виконавчий директор EUIPO Крістіан Аршамбо. — І це особливо вірно для малих і середніх підприємств (МСП), які складають основу економіки Європи. У критичному контексті для більшості європейських підприємств ці результати підкреслюють важливість полегшення для малих компаній захисту своїх інновацій і творчості за допомогою прав інтелектуальної власності, що є однією з основних цілей нашого Стратегічного плану до 2025 р.».

Потенціал зростання МСП

Хоча в дослідженні розглядалися як МСП, так і великий бізнес, результати показали, що економічні показники МСП набагато більше виграють від володіння правами ІВ, ніж їхніх більших колег. МСП, які володіють будь-якою формою ІВ, отримують на 68% вищий дохід на співробітника, ніж ті, у кого їх немає. Однак в Європі інтелектуальною власністю володіють менше 9% малих і середніх підприємств порівняно з більш ніж шістьма з десяти великих компаній.

Президент Європейського патентного відомства Антоніу Кампінос зазначив: «Чим сильніше ваш портфель прав ІВ, тим краще буде ваш бізнес. Підприємства, які володіють правами інтелектуальної власності, не тільки приносять більше доходів, але й їх співробітники заробляють більше. Дослідження також демонструє, що існує значний невикористаний потенціал для МСП в Європі, оскільки вони отримають найбільшу вигоду від володіння інтелектуальною власністю».

Цей звіт є продовженням аналогічного звіту, опублікованого EUIPO в 2015 р. У останньому виданні оновлена ​​методологія і використані дані з усіх країн, а не тільки з 12. Результати, проте, залишаються незмінними. Обидві організації також випустили спільне дослідження у 2019 р., яке продемонструвало, що фірми, які володіють інтелектуальною власністю, складають значно більшу частку економічної активності і зайнятості в Європі. Один з ключових висновків цього дослідження полягав у тому, що використання прав ІВ на рівні вище середнього забезпечило 29% зайнятості та 45% ВВП в ЄС.

Джерела:

Intellectual property rights and firm performance in the European Union Firm-level analysis report, February 2021 Executive summary 

EU-wide study shows strong link between IP and business success 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати