09 лютого 2021, 8:30

Китай має платити за бездротові технології

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

ПЕРЕКЛАД


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


«Дозволяти китайським компаніям продовжувати використовувати запатентовані американцями бездротові технології без виплати ліцензійних відрахувань неправильно. Гірше того, якщо Китай не притягнути до відповідальності за крадіжку, це загрожує майбутньому американських технологічних компаній», — вважає сенатор Джим Інхоф. 25 січня ц. р. він вніс на розгляд «Закон про захист американських інновацій та розвитку (PAID) від 2021 р.» — закон, який дає міністерству торгівлі США право притягати до відповідальності китайські компанії-зловмисники, які відмовляються платити за ліцензування і роялті розробникам бездротових технологій на вільному ринку, захищеним стандартними основними патентами (SEP).

Відповідно до прес-релізу Inhofe, китайські компанії часто продають на ринку США бездротові продукти, в яких використовується запатентована в США технологія, без сплати ліцензійних зборів розробникам. Єдиний вихід у таких ситуаціях — подати на ці компанії в суд або подати скаргу до Комісії з міжнародної торгівлі (ITC), але це «може зайняти десятиліття, в кінцевому підсумку дозволяючи компаніям-зловмисникам продовжувати красти належні за законом ліцензійні збори», — йдеться у повідомленні. На думку фахівців, продовження такої практики призведе до того, що компанії вільного ринку будуть відставати від Китаю і в кінцевому підсумку нададуть йому всесвітній контроль над технологіями і стандартами 5G.

Щоб більш ефективно боротися з китайськими зловмисниками, законопроект пропонує міністерству торгівлі створити список для відстеження компаній, які продають бездротові продукти на ринку США без сплати ліцензійних зборів. Після внесення у список у цих компаній буде 12 місяців для ведення переговорів або арбітражу для узгодження комісій. Якщо вони відмовляться підкорятися, їм буде заборонено продавати продукцію в Сполучених Штатах, а якщо підкоряться, то будуть виключені зі списку.

Згідно з формулюваннями законопроекту, «захищена особа» буде володіти принаймні одним незакінченим патентом, який необхідний для реалізації стандарту бездротового зв'язку, а «зацікавлена особа» — це той, хто «був протягом більше 180 днів, продаючи прямо або побічно в США, якщо бездротові пристрої, що заявлені, маркуються, продаються або рекламуються як відповідні цим стандартам».

Щоб довести, що до зацікавленої особи застосовуються штрафи, описані в законопроекті, така особа має запропонувати іноземній юридичній особі ліцензію або можливість вступити в арбітраж для вирішення умов такої ліцензії, і іноземна юридична особа не повинна укласти таку ліцензійну угоду або угоду про вступ до арбітражу «до дати, яка становить 180 днів після того, як застрахована особа зробила таку пропозицію». Щоб продемонструвати істотність патенту, особа, на яку поширюється його дія, має подати до міністерства торгівлі рішення суду або арбітражу, яке підтверджує це, або визначення «незалежного експерта з оцінки патентів, не найнятого особою, про те, що патент, який належить цій особі, необхідний для реалізації цього стандарту».

Застрахована особа може також надати суду докази того, що значна частина виробників пристроїв бездротового зв'язку в США або на світовому ринку уклали угоди про ліцензії на свій портфель, або свідоцтво того, що іноземна організація чи її афілійовані особи раніше уклали ліцензій ні угоди на «досить схожий портфель патентів, необхідних для реалізації цього стандарту».

У своїй заяві сенатор Інхоф сказав: «Комуністична партія Китаю давно кидає виклик Сполученим Штатам у всіх сферах — у військовій сфері, в економіці, але також і в крадіжці того, що вони не можуть побудувати самі. Дозволяти китайським компаніям продовжувати використовувати запатентовані американцями бездротові технології без виплати ліцензійних відрахувань неправильно. Гірше того, якщо Китай не притягнути до відповідальності за крадіжки, це загрожує майбутньому американських технологічних компаній. Цей закон стане чітким сигналом Китаю, що крадіжка інтелектуальної власності США матиме наслідки».

У минулому році в США було запропоновано декілька законо проектів для захисту американських інновацій від китайських зловмисників у інших областях, включаючи «Закон про захист американських інновацій» і «Закон про захист досліджень Covid від хакерів».

Джерела

Inhofe Introduces Legislation to Hold Chinese Companies Accountable for Paying Licensing Fees. 

Inhofe Bill Would Authorize Commerce to Penalize Chinese Companies that Withhold Wireless SEP Licensing Fees. 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати