12 листопада 2020, 16:48

Працюєш віддалено? Заплати податок!

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

Робота вдома має оподатковуватися, вважають економісти Deutsche Bank. На їхню думку, віддалена робота дає нам дуже багато. Вони також знають, куди повинні йти гроші від нової данини.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Remote work за кордоном"

Пандемія коронавіруса змусила багато компаній повністю змінити спосіб роботи. Кращий приклад — дистанційна робота, яка в останні місяці стала для багатьох не стільки можливістю, скільки необхідністю. Багато корпорацій сьогодні працюють повністю віддалено, у їхніх офісах з'являються тільки ті співробітники, які не можуть працювати з дому.

Не виключено, що віддалена робота залишиться з нами надовго, навіть коли нам, нарешті, вдасться стримати триваючу пандемію. Звіт компанії CBRE показує, що 64% ​​польських співробітників хотіли б використовувати можливість віддаленої роботи після повернення до нормального життя. Експерти відзначають, що повсюдне впровадження віддаленої роботи, що сьогодні спостерігається, ще більше поширить цю гнучку форму праці. Тим більше, що 44% співробітників заявляють, що їх працездатність вдома не знижується.

Працюєте віддалено? Повинні платити податок!

Однак цей відсоток, напевне, був би нижчий, якби нам довелося платити за віддалену роботу. Саме це запропонували у своєму звіті аналітики Deutsche Bank. Вони пропонують обкласти податком роботу на дому. У ситуації, коли компанія не дозволяє нам працювати в офісі, такий податок має платити роботодавець. У будь-якому іншому сценарії тягар ляже на працівника, і 5% податок віднімуть з його зарплати.

Звідки взялася ця ідея? Експерти Deutsche Bank відзначають, що працюючи віддалено, ми дуже багато виграємо. Ми економимо, серед іншого, на поїздках на роботу, на їжі і навіть на одязі. Однак слід визнати, що коли справа доходить до їжі та одягу, аналітики Deutsche Bank можуть трохи перебільшувати. «Робота на дому буде частиною «нової норми» ще довго після того, як пандемія закінчиться. Ми вважаємо, що віддалені співробітники повинні платити податок за цей привілей», — написав у звіті дослідник стратег Джим Рід.

Автори звіту також мають уявлення про те, куди повинні йти гроші від податків. Вони будуть адресовані співробітникам з низькими доходами, які з різних причин не зможуть скористатися привілеєм працювати віддалено. У своєму звіті Deutsche Bank також вказує, що податок повинен застосовуватися тільки до тих країн, де уряд не рекомендував віддалену роботу співробітникам. У нинішній ситуації, коли пандемія триває, і багатьом людям доводиться працювати з дому, така данина була б невиправданою.

Податок на віддалену роботу — $10 на день

Автори звіту представили розрахунки нового збору. На їхню думку, в разі США податок на віддалену роботу принесе до $48 млрд на рік. У Німеччині це буде 20 млрд євро, а в разі Великобританії — 7 млрд фунтів стерлінгів. «Ці $48 млрд можуть покрити грант у розмірі $1500 для 29 млн робітників, які не можуть працювати з дому і заробляють менше $30 тис. на рік», — пояснює аналітик Deutsche Bank Люк Темплман. На його думку, податок на віддалену роботу — це те, що «нам потрібно роками». Припустимо, середня зарплата співробітника в США становить $55 тис. на рік, тож така людина (з податком 5%) буде платити близько $10 на день за «привілей» працювати віддалено.

Нічого сказати, хороший привілей! Виходить, що більшість з нас — привілейовані особи.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати