21 серпня 2024, 18:23

Послуга підтриманого проживання для ВПО фінансуватиметься за принципом "гроші ходять за людиною"

Пресслужба Мінсоцполітики

Міністерство соціальної політики розпочинає проведення експериментального проєкту, який дає можливість надавати внутрішньо переміщеним особам похилого віку та особам з інвалідністю соціальні послуги стаціонарного догляду і підтриманого проживання за принципом "гроші ходять за людиною”. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "У Мін'юсті пояснили, в чому небезпека фейкових листів зі шкідливим програмним забезпеченням"

Алгоритм отримання послуги простий: людина, яка потребує послуги підтриманого проживання чи стаціонарного догляду, подає письмову чи електронну заяву до органу місцевого самоврядування за місцем проживання або за місцем звернення. Якщо вона не може зробити це самостійно, їй допомагає соціальний менеджер. 

Після укладання договору із надавачем соціальних послуг, людина починає отримувати послугу, а кошти – для сплати за отриману послугу – Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю перерахує їй на банківську картку. За послуги людина самостійно розраховується карткою.

В той же час, органи місцевої влади мають визначити осіб, які б відповідали за реалізацію проєкту та визначати потреби людей, які потребують зазначених послуг. 

На Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю покладається функція формування списку надавачів соцпослуг, учасників проєкту та перерахування бюджетних коштів для забезпечення надання послуг в рамках проєкту. 

Таким чином, де б не знаходилась людина, яка потребує послуги, вимушено її покинула чи переселилася, вона все одно отримає необхідні їй послуги, а профінансовані вони будуть з державного бюджету. 

“Принцип “гроші ходять за людиною” – це величезна перемога та значна підтримка для того, щоб послуга підтриманого проживання надавалася в громадах та можна було трохи зняти фінансове навантаження із громад та областей. Перед громадами, натомість, стоїть виклик – побудувати таку інфраструктуру для того, щоб ми могли фінансувати цю послугу. Тобто, щоб у громадах змінити оселі підтриманого проживання за новим форматом, де не 700 людей знаходяться в одному приміщенні, а до 30 людей і з наданням відповідної послуги”, – сказала заступниця міністра соціальної політики Уляна Токарєва. 

Вона наголосила, що Мінсоцполітики буде звертати увагу міжнародних партнерів на цей експериментальний проєкт, щоб вони, за можливості, долучалися до облаштування житла для надання послуги. 

Фінансування соціальних послуг стаціонарного догляду, підтриманого проживання здійснюватиметься за державний кошт. Так, для надання соціальних послуг понад 2300 особам в державному бюджеті передбачено більше 366,8 млн грн. на 2024 рік.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати