03 лютого 2021, 12:07

Посилення відповідальності за домашнє насильство - прийнято за основу законопроект

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України

Прийнято за основу проект Закону №3908-1 "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за вчинення домашнього насильства та насильства за ознакою статі".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Власник будівлі автоматично отримуватиме право на земельну ділянку - ухвалено закон"

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України.

Законопроект спрямований на удосконалення правового регулювання притягнення до відповідальності за вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування, а також  практичної реалізації права постраждалої особи на відшкодування матеріальних збитків і моральної шкоди, завданих внаслідок домашнього насильства.

Законопроектом пропонується внести такі зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП):

- доповнити санкцію ст. 173-2 стягненням у виді суспільно корисних робіт;

- встановити, що військовослужбовці, військовозобов’язані та резервісти під час проходження зборів, а також особи рядового і начальницького складів Державної кримінально-виконавчої служби України, служби цивільного захисту і Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, поліцейські несуть адміністративну відповідальність за вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування на загальних підставах;

- змінити строк накладення адміністративного стягнення за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 173-2 КУпАП;

- виключити необхідність участі особи, яка вчинила порушення ст. 173-2 КУпАП, при розгляді справ про адміністративні правопорушення.

Нагадаємо, Рада впровадила відповідальність за шахрайство з ПДВ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати