25 березня 2021, 19:00

Посилення співпраці у боротьбі зі злочинністю щодо інтелектуальної власності

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

ПЕРЕКЛАД


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


EUIPO та Євроюст об’єднують зусилля для кращої боротьби з підробкою та інтернет-піратством - укладено угоду між EUIPO та Євроюстом для посилення спроможності Євроюсту. Співпраця встановлена на наступні чотири роки, до кінця 2024 р.

Читайте також: "Допоміжні технології: тенденції розвитку"

Відомство з інтелектуальної власності Європейського Союзу (EUIPO) та Агентство Європейського Союзу з питань співпраці у сфері кримінального правосуддя (Євроюст) посилюють співпрацю для більш ефективної боротьби зі злочинними зловживаннями правами інтелектуальної власності у сфері підробки та піратства в інтернеті. Угода про рівень послуг (SLA) була укладена 15 березня для зміцнення потенціалу Євроюсту та розширення його досвіду задля підтримки складних розслідувань у цій галузі. Оскільки злочинність у сфері інтелектуальної власності (ІВ) все частіше пов’язана з організованою злочинністю та частиною інших серйозних кримінальних правопорушень, важливо активізувати боротьбу з порушеннями прав інтелектуальної власності, особливо в інтернет-середовищі. У контексті пандемії COVID-19, у якій проблема фальшивомонетництва та піратства набрала нових темпів через незаконне виробництво та розповсюдження підроблених засобів захисту , боротьба зі злочинністю в галузі ІВ є ключовим фактором захисту споживачів, збереження здорової економіки та підтримання відновлення законного бізнесу, особливо творчого та інноваційного.

Угода, яка передбачає додаткове фінансування Євроюсту до кінця 2024 року на 750 000 євро, сприятиме створенню додаткового експертного потенціалу для боротьби з цим видом злочинної діяльності. Посилене співробітництво між EUIPO та Євроюстом також дасть потужний поштовх Європейській мережі прокурорів з питань інтелектуальної власності (EIPPN), зокрема для вдосконалення знань, досвіду та досліджень бізнес-моделей, що лежать в основі порушень прав інтелектуальної власності. Також це допоможе підвищити обізнаність серед прокурорів та суддів і є надзвичайно важливим для розробки та визначення сучасних матеріалів для відповіді на періодичні запитання з приводу розслідування злочинів щодо інтелектуальної власності та переслідування.

Виконавчий директор EUIPO, пан Крістіан Аршамбо, сказав: «Небезпека, яка застосовується до злочинів у сфері інтелектуальної власності, виходить за рамки переміщення робочих місць у законних галузях промисловості та завдає серйозної шкоди економіці ЄС. Підробки також спричиняють серйозні ризики для здоров’я та безпеки споживачів, як це спостерігалося під час кризи COVID-19 із підробленими засобами індивідуального захисту та ліками. Зараз, як ніколи раніше, боротьба з підробкою повинна стати пріоритетом у боротьбі з міжнародною злочинністю. Нам потрібно докласти спільних зусиль для боротьби з підробками, і посилена співпраця з Євроюстом є вирішальним кроком у цьому напрямку ».

Директор Обсерваторії ЄС з питань порушення прав інтелектуальної власності при EUIPO, пан Пол Майєр, додав: «Злочинність проти ІВ переважно здійснюється через кордони, а успішні розслідування та переслідування часто покладаються на ефективну міжнародну співпрацю. Сьогодні EUIPO опублікувало звіт про міжнародну судову співпрацю у справах про порушення ІВ в інтернеті. У документі висвітлено широкий спектр доступних засобів правового захисту та представлено низку прикладів успішної судової співпраці. У звіті чітко зафіксовано важливу роль Євроюсту у сприянні ефективній співпраці у боротьбі зі злочинністю в галузі інтелектуальної власності».

Євроюст в останні роки надає пріоритет боротьбі з масштабними порушеннями авторських прав; наприклад, шляхом організації основних операцій проти аудіовізуального піратства. Із вересня 2019 року було організовано шість основних днів дій у співпраці з державами-членами, такими як Італія, Іспанія, Нідерланди, Німеччина та Франція та третіми країнами, як-от Канада, Швейцарія та США. Такі дії призвели до демонтажу злочинних мереж, які незаконно пропонували онлайн-трансляцію та послуги відео на замовлення глядачам у всьому світі, не виплачуючи за авторські права законно діючим телеканалам та кіностудіям. Під час цих дій було вилучено майже 6 000 комп’ютерних серверів, що використовуються для передачі незаконних сигналів.

Президент Євроюсту Ладіслав Хамран сказав: «Боротьба зі злочинами в галузі інтелектуальної власності через кордони має надзвичайно важливе значення для створення безпечного економічного середовища, у якому захищаються як власники прав інтелектуальної власності, так і споживачі. Завдяки цій угоді з EUIPO Євроюст може краще підтримувати спільні розслідування у цій галузі злочинів та гальмувати величезеі збитоки, нанесені легітимному бізнесу та економіці ЄС в цілому».

Національний член Угорщини в Євроюсті сказав: «Транскордонна організована серйозна злочинність є природним середовищем існування та способом вчинення злочинів у галузі ІВ. Зростаюча співпраця з EUIPO стане потужним поштовхом для внеску Євроюсту, наприклад, у вдосконалення знань та досвіду прокурорів, аналіз бізнес-моделей, що стоять за інтелектуальною власністю та пов’язаними з ними злочинами. '

EUIPO – децентралізоване агентство ЄС, що базується в Аліканте (Іспанія). Воно керує реєстрацією торгових марок ЄС (EUTM) та промислових зразків (дизайну) Співтовариства (RCD), які забезпечують захист інтелектуальної власності у всіх державах-членах ЄС. EUIPO також здійснює співпрацю з національними та регіональними відомствами ЄС з питань інтелектуальної власності. Європейська обсерваторія з питань порушення прав інтелектуальної власності була створена в 2009 році для підтримки захисту та забезпечення прав інтелектуальної власност,ісприяння боротьбі із зростаючою загрозою порушення інтелектуальної власності в Європі.  

Про Євроюст – Агентство Європейського Союзу з питань співпраці у сфері кримінального правосуддя. Засноване в Гаазі в Нідерландах, воно сприяє транскордонному співробітництву в судовому порядку для всіх 27 держав-членів ЄС та 13 країн, із якими вономає угоди про співпрацю, охоплюючи всі сфери великих злочинів.  Нині десять третіх мають прокурорів зв’язку в Євроюсті.

Джерело

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати