У липні минулого року Державна служба зайнятості долучилася до розпочатого урядом проєкту єРобота, однією із найактивніших програм якого стала програма з надання мікрогрантів на створення чи розвиток власного бізнесу. Про це повідомили в службі.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Відпуск рецептурних ліків для тварин за рецептом: розʼяснення МОЗ".
Так, сума мікрогрантів за програмою "Власна справа" – від 50 до 250 тисяч гривень. Основною вимогою отримання коштів є створення нових робочих місць.
Кожен охочий може долучитися до програми та подати заявку на отримання мікрогранту через Портал Дія. До заяви обов’язково додається бізнес-план щодо започаткування нового або розвитку вже наявного бізнесу.
Як зазначається, рішення щодо надання мікрогрантів ухвалює Державний центр зайнятості. Після перевірки на відповідність вимогам та погодження бізнес-проєкту грантові кошти перераховуються на окремий рахунок заявника в Ощадбанку. Впродовж трьох років підприємець повертає отриману суму коштів шляхом сплати податків та зборів, передусім за працевлаштованих працівників.
З початку дії програми до центрів зайнятості надійшло понад 20 тис. заяв на отримання мікрогранту.
Найбільше заявників – у Києві. У 5 найкращих регіонів також входять Київська, Дніпропетровська, Львівська та Рівненська області. Передбачається, що завдяки отриманим мікрогрантам буде створено близько 10 тисяч нових робочих місць.
Найбільше погоджених бізнес-планів було у таких сферах:
- оптова та роздрібна торгівля;
- ремонт автотранспорту і мотоциклів;
- тимчасове розміщування й організація харчування;
- переробна промисловість;
- професійна, наукова та технічна діяльність.
У 2022 році переможцям проєкту було профінансовано 543 млн грн, з початку поточного року – вже 209 млн грн.