11 серпня 2020, 17:14

Понад 1 млн грн штрафів накладено на компанії, які не надали своєчасно інформацію на вимогу АМКУ

Прес-служба АМКУ

Тимчасова адміністративна колегія Антимонопольного комітету України у складі Голови Комітету Ольги Піщанської, державної уповноваженої Комітету Ірини Копайгори та державного уповноваженого Комітету Сергія Тищика наклала на п’ять компаній штрафи на загальну суму більше одного мільйона гривень за неподання, подання не в повному обсязі або подання недостовірної інформації на вимогу Комітету про надання інформації в межах розслідувань порушень конкурентного законодавства. Також одне порушення стосувалося подання недостовірної інформації Комітету під час подання заяви про концентрацію.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "АМКУ вимагає від Укрзалізниці скасувати тариф для малодіяльних станцій".

Про це повідомляє прес-служба АМКУ.

Так, серед порушників:

- Приватне акціонерне товариство "Агрохолдинг Авангард" - 108,8 тис грн.;

- Товариство з обмеженою відповідальністю "Комплекс Агромарс" - 500 тис. грн.;

- Компанія "Kagerdreef B.V." (м. Амстердам, Нідерланди) - 136 тис. грн.;

- Акціонерне товариство "Укрзалізниця" (2 штрафи) - 217,6 тис. грн.;

- Товариство з обмеженою відповідальністю "Трайгон Фармінг Харків" - 54,4 тис. грн.

Зазначається, що під час визначення розміру штрафів Тимчасова адміністративна колегія АМКУ враховувала низку фактів. Зокрема, пом’якшуючими обставинами були випадки, в яких компанії самостійно виявляли порушення та усували його, надали докази неможливості вчасного надання відповіді чи того, що такі порушення були допущені внаслідок технічної помилки, повністю співпрацювали з Комітетом. Натомість обтяжуючими обставинами є відмова від співпраці, протидія Комітету, наприклад, спроби маніпулятивними засобами приховати порушення.

Усі компанії мають сплатити штрафи у двомісячний строк з дня одержання відповідного рішення.

Варто зазначити, що вимога про надання інформації є одним із ключових інструментів у роботі Антимонопольного комітету України, без якого неможливо провести якісне і всебічне дослідження чи розслідування.

Зокрема, відповідно до чинного законодавства, зокрема, статей 7, 16, 22 та 22-1 Закону України "Про Антимонопольний комітет України", АМКУ має право вимагати, зокрема, у суб’єктів господарювання інформацію, у тому числі, з обмеженим доступом.

Таким чином, згідно із пунктами 13, 14, 15 статті 50 та статтею 52 Закону України "Про захист економічної конкуренції" неподання органу Антимонопольного комітету України інформації в установлені строки, подання інформації у неповному обсязі у встановлені строки, подання недостовірної інформації визнаються порушенням законодавства про захист економічної конкуренції і тягнуть за собою відповідальність у вигляді штрафу у розмірі до одного відсотка доходу (виручки) суб’єкта господарювання від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній звітний рік, що передував року, в якому накладається штраф.

Нагадаємо, Президент призначив Наталію Буроменську заступником Голови АМКУ.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати