26 жовтня 2020, 14:07

Польські магазини е-комерції борються з китайськими: недобросовісна конкуренція

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

У Польщі платформа Allegro вже багато років домінує в електронній комерції. Веб-сайт дуже популярний, тож йому не доводилося турбуватися про вихід на польський ринок таких гігантів, як eBay чи Amazon. Портал без особливих проблем впорався з американськими конкурентами, але чи зможе він впоратися з китайськими?


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Пошта відзначила пандемію: марка туалетного паперу"

За даними Gemius, поляки частіше використовують на смартфонах мобільний додаток AliExpress від групи Alibaba, ніж додаток Allegro. Однак це не означає, що китайці обігнали рідну платформу. За підсумками минулого року, після підрахунку всіх пристроїв і реальних користувачів Allegro, як і раніше, зберігає лідируючі позиції в країні.

Водночас польські магазини застерігають покупців від покупок на китайських торгових майданчиках. «Не існує рівних правил конкуренції», — сказав президент Спілки підприємців и роботодавців (Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, ZPP) Марцін Новацький.

Польща — великий і важливий ринок для китайських продавців. Згідно з дослідженням Inquira, 38% інтернет-користувачів хоча б раз купували що-небудь на платформі AliExpress. Китайська платформа займає третє місце в Польщі після Allegro і Ceneo. Вона випереджає такі бренди, як Zalando і Empik.

На думку польських підприємців, конкуренція з боку китайських продавців несправедлива. Немає рівних правил конкуренції між польською і китайською електронною комерцією. Китайські підприємства мають у своєму розпорядженні ряд внутрішніх інструментів державної підтримки і використовують прогалини в польській системі державних зборів, що робить польську продукцію вкрай неконкурентоспроможною, — повідомив Марцін Новацький.

Більшість китайських товарів відправляються в Польщу без будь-яких мит і ПДВ. За даними польських організацій, в результаті державний бюджет щорічно втрачає близько 2 млн злотих.

Але це ще не все. Як відзначають польські підприємці, покупки на китайських платформах, хоча вони можуть здатися прибутковими, пов'язані зі значним ризиком. «Покупець має враховувати, що в ціну товарів, що імпортуються з Азії, мають будуть включені додаткові збори і податки. І це не найгірший сценарій. Якщо товари будуть визнані підробленими, вони будуть знищені митними органами за рахунок покупця, — зазначають митні експерти.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати